Aktualności

Jubileuszowa „Juliada” – sportowa energia w samym sercu Krakowa

16/07/2018

Boiska do gry w koszykówkę czy piłkę nożną w cieniu krakowskich Sukiennic? Pole do popisu dla fanów breakdance w sercu Krakowa? Wszystko to mieszkańcy i turyści mogli zobaczyć w ramach tegorocznej Juliady, która w ostatni weekend odbyła się na Rynku Głównym. ArcelorMittal Poland już po raz ósmy wsparł ten cieszący się niesłabnącą popularnością letni festiwal sportu dla dzieci i młodzieży, który organizowany jest od 20 lat przez Miasto Kraków i Stowarzyszenie Siemacha.

Tegoroczna, jubileuszowa, bo 20. edycja Juliady trwała dwa dni: 14 i 15 lipca. Na Rynku Głównym dzieci i młodzież rywalizowali w streetballu i piłce nożnej, a w przestronnych namiotach można było oglądać zmagania w breakdance abo zumbie, czy pograć w piłkarzyki, a po wysiłku fizycznym odpocząć na miękkich sofach.

Fani piłki nożnej mogli z kolei oglądać finałowy mecz Mundialu w specjalnie przygotowanej dla nich Strefie Kibica - Young Fan Zone.

W aktywnościach przygotowanych podczas Juliady brali udział także spacerowicze, którzy wybrali się na Rynek Główny w zupełnie innym celu, ale zarażeni niesamowitą sportową energią dołączyli do imprezy.

- Krakowska Juliada to jeden z tych projektów, które wspieramy od wielu lat i szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie tego wydarzenia bez wsparcia ArcelorMittal Poland – podkreśla Karolina Muza-Adamiec szefowa Biura Odpowiedzialności Biznesu. - Sport amatorski jest jednym z obszarów, który idealnie wpisuje się w realizowaną przez nas politykę odpowiedzialnego biznesu i dlatego rokrocznie gorąco kibicujemy dzieciom i młodzieży, która bierze udział w rozgrywkach sportowych. Podziwiamy ich zaangażowanie, walkę w duchu fair play i gorący doping dla koleżanek i kolegów. Zawody sportowe to idealny sposób na spędzanie wakacji w sposób aktywny i zdrowy, a liczba uczestników Młodzieżowego Festiwalu Sportu – ponad 10 000, jedynie potwierdza wartość tego przedsięwzięcia. Miejmy nadzieję, że sportowa pasja pozostanie w tych młodych ludziach już na zawsze! – dodaje.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem