Aktualności

Juliada w Krakowie

06/07/2011

1 lipca ruszyła w Krakowie Juliada – impreza sportowo-rekreacyjna, w ramach której młodzi ludzie spędzający wakacje w mieście mogą skorzystać z szerokiej oferty darmowych zajęć sportowych. Siatkówka, futsal, tenis, szachy czy breakdance – to tylko kilka z propozycji, jakie do końca miesiąca czekają na młodzież z Małopolski. Szczególna atrakcja szykuje się na 10 lipca, kiedy trening dla młodych koszykarzy przeprowadzi sam Marcin Gortat.

Juliada w Krakowie ma długą historię - jej pierwsza edycja miała miejsce w 1999 r. Inicjatorem i pomysłodawcą imprezy jest ks. Andrzej Augustyński, Społeczny Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Młodzieży, natomiast jej organizatorami – Urząd Miasta Krakowa, Program Młody Kraków, Stowarzyszenie “Siemacha” i Biuro Promocji Studio2. Samo określenie Juliada pochodzi od łacińskiej nazwy miesiąca lipca, w którym rokrocznie odbywa się wydarzenie. ArcelorMittal Poland został głównym partnerem tegorocznej Juliady, która tradycyjnie odbywa się pod hasłem „Kraków ufa młodym”.

Zawody trzynastej już edycji Juliady odbywać się będą w nowohuckim Centrum Rozwoju Com-Com Zone oraz na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie. Organizatorzy szacują, że w rozgrywkach weźmie udział kilka tysięcy osób z całej Małopolski.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem