Aktualności

Jury wybrało trzy najlepsze projekty stojaków rowerowych dla Krakowa. Teraz pora na głosowanie internautów.

17/05/2018

Rozstrzygnięto pierwszy etap konkursu na projekt stojaków rowerowych, które powstaną ze stali odzyskanej ze starych pieców likwidowanych przez mieszkańców Krakowa. Do rywalizacji w ramach programu „Drugie życie starych pieców”, swoje prace zgłosiło ponad 150 osób. Spośród 193 nadesłanych pomysłów jury wybrało trzy najciekawsze propozycje stojaków. Teraz czas na internautów, którzy zwycięski projekt wybiorą w głosowaniu online.

- Jesteśmy pod wrażeniem liczby zgłoszonych projektów. Cieszy nas, że pomysł produkowania przez hutę ArcelorMittal Poland stojaków rowerowych ze stali odzyskanej ze starych pieców likwidowanych teraz w Krakowie, został dobrze przyjęty przez mieszkańców – mówi Sylwia Winiarek, dyrektor komunikacji i dialogu lokalnego ArcelorMittal Poland i członek jury. - Chcemy, aby krakowianie mieli wpływ na ich wygląd i funkcjonalność, dlatego teraz stwarzamy im możliwość oddania głosu na projekty, których preselekcji dokonali członkowie jury  – dodaje.

Pięcioosobowe jury - w skład którego wszedł krakowski oficer rowerowy, prezes Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów a także przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej, ArcelorMittal Poland oraz Złomex - wyłoniło laureatów dopiero po „dogrywce”, ponieważ pierwsze typowania jurorów były bardzo odmienne. - Wybór trzech najlepszych projektów nie był łatwy, bo wpłynęło wiele interesujących propozycji. Musieliśmy - jako jury - wziąć pod uwagę funkcjonalność, atrakcyjność, oryginalność i walory artystyczne. Sam jestem ciekaw, który z projektów najbardziej spodoba się internautom - mówi Marcin Dumnicki, prezes Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

W kolejnym, decydującym etapie konkursu, głos należy do internautów. To oni wybiorą zwycięski projekt, głosując do 27 maja. Wskazane przez jury prace można obejrzeć na stronie www.jutrobezsmogu.pl. Tam także można oddać swój głos. Wyniki zostaną ogłoszone 28 maja. Wtedy też stanie się jasne, jak będą wyglądały stojaki, które powstaną ze stali odzyskanej ze starych „kopciuchów”.

Główną nagrodą w konkursie jest realizacja zwycięskiego projektu i 3000 zł. Dwa pozostałe, wybrane przez jury projekty, również będą nagrodzone. Ich autorzy otrzymają 2 000 i 1 000 zł odpowiednio za drugie i trzecie miejsce, które zostaną określone w oparciu o liczbę zebranych głosów. Gotowe stojaki, wykonane według zwycięskiego wzoru, już jesienią pojawią się w mieście. Staną w miejscach wytypowanych przez krakowian w internetowym plebiscycie.

Program „Drugie życie starych pieców” jest częścią projektu „Jutro bez smogu”, którym ArcelorMittal Poland włączył się w miejski Program Ograniczania Niskiej Emisji, która jest głównym sprawcą smogu. Dla mieszkańców, który wymieniają stare piece na ekologiczne źródła ciepła, firma przygotowała bonusy pieniężne w wysokości 150 złotych. Wystarczy skorzystać z dofinansowania z urzędu miasta i z zaświadczeniem z krakowskiego magistratu zgłosić się do oddziału ArcelorMittal Poland w Nowej Hucie.

Patronat nad konkursem objął Paweł Ścigalski, pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. jakości powietrza.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem