Aktualności

Kolejna pracownia mutlitmedialna otwarta dzięki ArcelorMittal Poland

14/01/2014

Dzięki sfinansowaniu przez ArcelorMittal Poland sprzętu multimedialnego, pod koniec grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi w Sosnowcu otwarto pracownię multimedialną.  Jest to już 15. pracownia, która powstała w Sosnowcu  za sprawą  ArcelorMittal Poland. Łącznie w szkołach podstawowych, gimnazjach i zespołach szkół ponadgimnazjalnych w Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu, Świętochłowicach, Chorzowie i Zdzieszowicach firma ufundowała wyposażenie do 85 pracowni językowych i multimedialnych pracowni tematycznych w tym między innymi przyczyniła się do powstania pracowni ekonomicznych, mechatronicznych i doświadczania świata w szkołach integracyjnych.
Karolina Muza, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland zwraca uwagę: „Inwestując w społeczności lokalne, skupiamy się na kilku strategicznych obszarach, spośród których prym wiedzie edukacja. Edukację wybraliśmy nie tylko ze względu na jej rolę w kształtowaniu nowoczesnego społeczeństwa, ale także w odpowiedzi na potrzeby lokalnych władz i społeczności.” Dodaje również: „Chcemy być i jesteśmy nie tylko aktywnym uczestnikiem życia lokalnego, ale też patronem działań edukacyjnych na Śląsku, w Małopolsce i na Opolszczyźnie.”
Iwona Chęcińska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Sosnowcu podkreśla: „Dzięki ArcelorMittal Poland wyposażyliśmy salę językową w sprzęt multimedialny i  nagłaśniający. Sala wzbogaciła się również o nowe meble. Z pracowni skorzysta społeczność uczniowska w liczbie ok. 500 osób. Dobrze wyposażona sala w profesjonalny sprzęt nagłaśniający będzie niezwykle pomocna w pracy z dziećmi z dysfunkcją słuchu. Pozwoli to na prowadzenie lekcji w sposób nowoczesny i interesujący”.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem