Aktualności

Komentarz prezesa i dyrektora generalnego ArcelorMittal, Lakshmiego N. Mittala w sprawie włoskiej Ilvy

07/06/2017

Komentarz prezesa i dyrektora generalnego ArcelorMittal, Lakshmiego N. Mittala na wiadomość, że Minister Rozwoju Gospodarczego Włoch podpisał dekret o przekazaniu huty Ilva do konsorcjum AM Investco

Lakshmi N. Mittal, prezes i dyrektor generalny ArcelorMittal powiedział:

 „Niezmiernie się cieszę, że AM Investco, nasze konsorcjum utworzone wspólnie z Marcegaglia and Banca Intesa Sanpaolo, zostało uznane za godnego właściciela Ilvy. Chciałbym skorzystać z okazji, by zapewnić wszystkich akcjonariuszy, że doceniamy zaufanie jakim nas obdarzyli. Będziemy współpracować ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, by zapewnić lepszą, czystszą przyszłość dla Ilvy, jej pracowników i regionu w jakim jest zlokalizowana. Nasz plan zakłada znaczny pakiet inwestycyjny, który umożliwi firmie poprawę asortymentu produktowego, odzyskanie udziału w rynku i zmniejszenie oddziaływania na środowisko. Nasze zespoły są podekscytowane, że będą miały możliwość pomóc Ilvie w odzyskaniu pozycji wiodącej firmy z branży hutniczej we Włoszech. Teraz musimy się skoncentrować na sfinalizowaniu umowy sprzedaży i rozpoczęciu rozmów z interesariuszami”.

 Antonio Marcegaglia, prezes i dyrektor generalny Marcegaglia powiedział:

Jako partner zwycięskiego konsorcjum będziemy działać w duchu współpracy, a nasi interesariusze na pewno skorzystają z tej wyjątkowej okazji: ponownego uruchomienia Ilvy, największej huty w Europie”.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem