Aktualności

Kraków – Nowa Huta Przyszłości

29/03/2013

Za kilka lat powstaną w Nowej Hucie baseny termalne, zakład balneologii, pawilony handlowe, boiska, obiekty rekreacyjne, nowe drogi, parkingi i centrum logistyki. Najważniejsze inwestycje koncentrują się wokół ulicy Igołomskiej – to oś, dookoła której ma się rozwijać „Nowa Huta przyszłości”.

Realizacja tego projektu ma kosztować 2 mld zł. Porozumienie w sprawie jego realizacji 26 marca w krakowskiej siedzibie ArcelorMittal Poland podpisali prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

Projekt „Kraków – Nowa Huta Przyszłości” jest strategiczną, wręcz  rewolucyjną koncepcją ożywienia wschodniej części Krakowa. Zakłada on rewitalizację poprzemysłowych terenów przez zagospodarowanie obszaru o powierzchni 5,5 tys. ha.
Teren powstającej strefy gospodarczej od południa wyznacza Wisła, od zachodu ul. Bulwarowa i ul. Klasztorna, od północy - linia kolejowa, obwodnica Krakowa, od wschodu -  granica gminy Kraków. Osią terenu jest ul. Igołomska.

Docelowe zamierzenia projektu to utworzenie Centrum Logistycznego i Parku Technologicznego Branice, utworzenie Centrum Wielkoskalowego Plenerowych Wydarzeń Kulturalnych, tzw. Błonia 2.0 oraz  zagospodarowanie Przylasku  Rusieckiego – obszaru rekreacji i wypoczynku z usługami towarzyszącymi.

- Ten projekt będzie można ocenić za parę lat, kiedy on powstanie, ale sądzę, że robimy krok w dobrym kierunku – powiedział prezydent J. Majchrowski.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem