Aktualności

Kraków: Wspieramy szpitalną okulistykę

09/01/2017

Pod koniec ub. roku ArcelorMittal Poland przekazał 50 tys. zł na zakup sprzętu dla Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego. Sfinansowano w ten sposób zakup lasera diodowego do fotokoagulacji wraz z lampą szczelinową dla Oddziału Okulistyki.

Koszt takiego sprzętu wynosi 100 tys. zł: połowę tej kwoty sfinansowano z budżetu Krakowa, a połowę z dotacji od ArcelorMittal Poland.

Laser do laserokoagulacji siatkówki jest niezbędny w każdym oddziale okulistyki. Służy do leczenia pacjentów z cukrzycą, chorobami naczyniowymi, zwyrodnieniami siatkówki, stanów nagłych w schorzeniach siatkówki zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Będzie z niego korzystać ok. 300 pacjentów rocznie.

- Krakowski Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego został zbudowany razem z hutą, dla jej pracowników i mieszkańców dzielnicy. Postarzał się razem z nią i teraz wymaga renowacji. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć zakup nowoczesnego sprzętu i  przyczynić się do modernizacji wyposażenia jednego z oddziałów szpitala. Będą z niego korzystać i dorośli, i mali mieszkańcy Krakowa – mówi Karolina Muza, szef Odpowiedzialności Biznesu w ArcelorMittal Poland.

Oddział Okulistyki Szpitala im. S. Żeromskiego wzbogacił się też o elektrycznie sterowany fotel dla chirurgów. Zakupiła go Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, jeden z największych ośrodków medycznych w Małopolsce, przechodzi obecnie  gruntowną modernizację. Obejmuje ona remont pawilonów szpitala, zakupy nowoczesnego sprzętu diagnostycznego oraz rozwój nowych możliwości terapeutycznych.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem