Aktualności

Kraków wspierany kulturalnie przez ArcelorMittal Poland

29/02/2012

Tradycja realizowanej w Teatrze GROTESKA politycznej szopki już na trwałe wpisała się w krajobraz nie tylko krakowskich, ale i ogólnopolskich wydarzeń. Sceniczna szopka jest okazją do spotkania polityków różnych opcji w niecodziennym otoczeniu i atmosferze.

Podczas ostatniej 12. edycji tego jedynego w swoim rodzaju spektaklu teatralnego (11 lutego br.) aktorzy-politycy z dystansem i  poczuciem humoru podsumowali „śpiewająco” ubiegły rok. Hasłem przewodnim był „I Kongres Założycielski ugrupowania Shopka Jest Najważniejsza”, co było odpowiedzią na wydarzenia polskiej sceny politycznej 2012, powstania nowych ugrupowań politycznych: PJN i  Solidarna Polska.

W ten karnawałowy wieczór znamienici politycy, uwalniając się od konwencji politycznej sceny, prezentują swoje drugie, nieznane oblicze i ujawniają ukryte talenty. Lecz choć na scenie było gorąco od „wyśpiewywanych” aluzji i docinków, za kulisami panował polityczny konsensus.

W ostatniej edycji zadebiutowali na scenie Groteski Małgorzata Kidawa-Błońska, Joanna Kluzik-Rostkowska, Jan Bury, Eugeniusz Grzeszczak oraz Adam Hofman. Wystąpiła również plejada politycznych gwiazd z poprzednich edycji Reality Shopka Szoł.

ArcelorMittal Poland od trzech lat wspiera działalność teatru Groteska i uczestniczy w tym kulturalnym wydarzeniu. - Tego wieczora w teatrze spotykają się politycy z różnych opcji politycznych, którzy w niekonwencjonalny sposób komunikują się  z widownią. Natomiast po scenicznych występach jest wyjątkowa okazja by w tak neutralnej atmosferze podyskutować także na tematy gospodarcze – podkreśla Stefan Dzienniak członek Zarządu ArcelorMittal Poland ds. inicjatyw społecznych.

Foto: Ł.Malinowski

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem