Aktualności

Krakowianie zajrzeli do naszej huty

24/09/2018

Blisko 160 osób odwiedziło walcownię zimną i walcownię gorącą w krakowskim oddziale ArcelorMittal Poland w ramach tegorocznej akcji „Zajrzyj do Huty”. Krakowska huta była jednym z kilkudziesięciu miejsc w Nowej Hucie, które mieszkańcy mogli zobaczyć "od kuchni" i zajrzeć tam, gdzie na co dzień wejść nie mogą.

"Zajrzyj do Huty" - impreza, wpisana do programu Europejskich Dni Dziedzictwa, imponowała przede wszystkim bogactwem propozycji. Można było podziwiać przemysłową nowoczesność, zachwycać się pięknem natury i zabytków, albo… wybrać edukacyjną rywalizację w grach miejskich.

Tradycyjnie już podczas tego wydarzenia również ArcelorMittal Poland pokazał chętnym swoje dwie krakowskie walcownie – zimną i gorącą.

O procesie walcowania na zimno i produktach walcowni zimnej opowiadał Sławomir Łaczny, kierownik wsparcia w walcowni zimnej, a nad bezpieczeństwem grup czuwał kierownik BHP zakładu Janusz Lipka.

Na niezliczone pytania zwiedzających walcownię gorącą odpowiadali z kolei Jerzy Zięba, kierownik ciągu walcowniczego i Janusz Trojan, kierownik wsparcia procesu linii walcowniczej.

Wycieczki po krakowskiej hucie cieszą się niesłabnącą popularnością. Kolejna możliwość zobaczenia naszego zakładu i zajrzenia za jego bramę już wiosną podczas Dni Otwartych huty. Do zobaczenia!

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem