Aktualności

Krakowscy aktywiści wsparci w ramach programu grantów ArcelorMittal Poland - „Działamy lokalnie”

05/07/2019

ArcelorMittal Poland oraz miasto Kraków w maju zaprosili przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w programie grantowym "Działamy lokalnie". Do konkursu zostały zaproszone stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które działają na rzecz mieszkańców miasta.

Organizacje miały za zadanie zaprezentować swoją działalność na rzecz Krakowa oraz przedstawić projekt skierowany do jej mieszkańców w ramach obszarów: ekologia, zdrowie, bezpieczeństwo, edukacja.  Na cały projekt ArcelorMittal Poland przeznaczył 100 000 zł. Kwota została podzielona na 11 wybranych projektów, które zostaną zrealizowane do końca listopada tego roku. Zobaczcie, kto zwyciężył:  

 1. Stowarzyszenie Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „EMAUS” - O ekologię zadbamy i okolice zalewu Zesławic i nie tylko posprzątamy
 2. Stowarzyszenie Lajkonik - Senior za kierownicą
 3. Fundacja Ecotravel - ArcelorMittal & Ecotravel Rodzinny Trash Run Nowa Huta
 4. Towarzystwo Teatralne KAPRYS - Wieczory ze Straussem
 5. Bank Żywności w Krakowie - Eco wyprawa śladem żywności
 6. Grupa Nieformalna “HALO” reprezentowana przez Fundacja Indywidualności Otwartych - Ekologicznie nastawieni - Kreacja natury i zabawy
 7. Stowarzyszenie Dobrze - Jestem taki jak Ty! Rozmowy z przedszkolakami o niepełnosprawności
 8. Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej “U-WORK” - Nowi krakowianie poznają swoje miasto
 9. Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty - Kombinator twórczy
 10. Fundacja ZUPA - Niemieszkalny Kraków
 11. Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji - Historia Grodu Kraka oczami krakowiaka

Łącznie w tegorocznej edycji programy "Działamy lokalnie" zostaną zrealizowane 44 projekty: w Dąbrowie, Zdzieszowicach i Krakowie. 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem