Aktualności

Kwiecień miesiącem ekologii w ArcelorMittal Poland

02/04/2010

W kwietniu angażujemy naszych pracowników w działania mające na celu poprawę jakości środowiska, w którym żyjemy. Promujemy postawy i zachowania pro-ekologiczne. Co konkretnie robimy?

1. Opublikowaliśmy „Zielony dekalog” dla pracowników, zawierający 10 najważniejszych zaleceń dla ochrony środowiska naturalnego. Inspirujemy pracowników m.in. do wyłączania światła i urządzeń biurowych po skończonej pracy, po to, by wyeliminować straty energii; zwracamy uwagę na konieczność zgniatania plastikowych butelek przed wyrzuceniem do kosza, żeby śmieci zajmowały mniej miejsca.

Czy wiesz, że najwięcej  energii zużywanej w biurze przypada na jego ogrzewanie? Przykręcenie kaloryfera o 1 st. C zmniejsza zużycie energii nawet o 10%. Warto o tym pamiętać, bowiem w coraz większej ilości pomieszczeń biurowych jest możliwość regulacji ogrzewania. Zimą zadbajmy też o to, aby grzejniki nie były zasłonięte meblami. Wietrzmy krótko i gruntownie, po czym zamykajmy okna. Ciągłe wietrzenie przez uchylone okna jest nieefektywne i przez to niepotrzebnie zużywana jest energia. Jeśli w pokoju jest klimatyzator to bezwzględnie obowiązuje zasada: włączony klimatyzator = wszystkie okna zamknięte.

2. Prowadzimy akcje podnoszące świadomość ekologiczną pracowników W ich ramach wysyłamy na przykład do pracowników „eko-logiczne” maile, w których w sposób popularnonaukowy pokazujemy, dlaczego trzeba gasić światło, kiedy go nie potrzebujemy albo wyjaśniamy, jaki jest związek pomiędzy przykręceniem kaloryfera o 1 st. C a emisją 10 ton CO2 do atmosfery.

3. Nasze zaangażowanie w sprawy ekologiczne widoczne jest też w komunikacji prowadzonej z otoczeniem zewnętrznym – wysyłane nas emaile mają dopisek

Pomyśl o środowisku, zanim wydrukujesz  ten mail.

4. W budynkach administracyjnych rozlepiamy humorystyczne, wesołe Eko-naklejki przypominające o tym, że trzeba gotować tyle wody, ile potrzebujemy czy drukować dokumenty dwustronnie.

Czynimy to wszystko w duchu wspólnej odpowiedzialności za środowisko naturalne, które powinno być pozostawione w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem