Aktualności

Lakshmi Mittal otrzyma doktorat honoris causa AGH

19/12/2012

11 stycznia 2013 r. o godz. 12:00 w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu Akademii poświęcone nadaniu godności Doktora Honoris Causa Lakshmiemu Mittalowi - dyrektorowi generalnemu i prezesowi Zarządu ArcelorMittal.
Uchwała o nadaniu tytułu Doktora Honoris Causa Panu Lakshmiemu Mittalowi podjęta została przez Senat AGH w dniu 31 października 2012 roku. Wniosek, zgłoszony przez Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, uzyskał pozytywne recenzje Senatów Politechniki Śląskiej i Politechniki Częstochowskiej. Promotorem postępowania w sprawie nadania DHC jest prof. Mirosław Karbowniczek.
W uzasadnieniu decyzji Senatu AGH czytamy, że  tytuł ten został przyznany w uznaniu za „wkład w strategiczny rozwój oraz konsolidację branży hutniczej w skali światowej, restrukturyzację i unowocześnienie przemysłu hutniczego w Polsce, wieloletnie wspieranie współpracy naukowej i promowanie Akademii Górniczo-Hutniczej oraz umożliwianie poszerzenia wiedzy praktycznej studentom i oferowanie atrakcyjnych miejsc pracy  absolwentom.”

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem