Aktualności

Lakshmi N. Mittal doktorem honoris causa AGH

15/01/2013

11 stycznia Lakshmi N. Mittal, prezes i dyrektor generalny odebrał tytuł Doktora Honoris Causa Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica. Przyznany tytuł jest wyrazem uznania władz AGH dla wkładu Lakshmiego Mittala w rozwój polskiego i światowego hutnictwa. Jest także podkreśleniem współpracy uczelni z koncernem ArcelorMittal

Uhonorowany tym szczególnym wyróżnieniem, Lakshmi N. Mittal podkreślał w swoim przemówieniu: „Działalność Akademii ma ogromne znaczenie dla całego sektora stalowego. (…) Jest także cennym źródłem talentów dla ArcelorMittal Poland. Na przestrzeni ostatnich kilku lat zatrudniliśmy aż 140 absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. I jesteśmy szczęśliwi, że pracują właśnie z nami.”

Jak podkreślali zgromadzeni na sali podczas uroczystości przedstawiciele uczelni, osiągnięcia Lakshmiego N. Mittala w zakresie rozwoju światowego hutnictwa zasługują na szczególne uznanie. W ciągu trzydziestu kilku lat stworzył on największy na świecie koncern hutniczy. Od momentu prywatyzacji inwestycje Grupy w nowe technologie w krajowych hutach przekroczyły już 4,5 mld zł.

Uchwała o nadaniu tytułu Doktora Honoris Causa Lakshmiemu N. Mittalowi podjęta została przez Senat AGH 31 października 2012 roku. Promotorem postępowania w sprawie nadania DHC był prof. Mirosław Karbowniczek

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

Zobacz film z uroczystości

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem