Aktualności

Lepsze sąsiedztwo

17/10/2012

8 października w ArcelorMittal Poland w Krakowie odbyło się spotkanie z mieszkańcami osiedli sąsiadujących z krakowską hutą. Goście mieli okazję, aby zadać pytania jej gospodarzom i zwiedzić zakład.

Jaka jest dziś krakowska huta? Jak zmieniła się technologia produkcji i przetwarzania stali, jak na hutę wpłynęły zmiany własnościowe i prywatyzacja? Jakie jest aktualne oddziaływanie zakładu na środowisko i czy mieszkając obok można czuć się bezpiecznie? Na te i inne pytania przedstawiciele firmy odpowiadali podczas spotkania z mieszkańcami osiedli sąsiadujących z krakowską hutą, które odbyło się w poniedziałek 8 października.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli nowohucianie mieszkający w pobliżu zakładu i byli pracownicy, ciekawi, jak aktualnie funkcjonuje firma. Spotkanie rozpoczął dyrektor generalny firmy Manfred Van Vlierberghe, dziękując zebranym za obecność i chęć pogłębienia dialogu.- Jesteście Państwo naszymi sąsiadami, dlatego czujemy się zobowiązani, aby informować was o zmianach, jakie zachodzą w zakładzie – zarówno tych technologicznych i organizacyjnych, jak również o ich wpływie na środowisko naturalne.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji zakładu i jego oddziaływania na środowisko, po czym sąsiedzi zakładu zostali zaproszeni do dyskusji. Mieszkańcy mieli również okazję zobaczyć nową instalację oczyszczania gazu koksowniczego oraz na własne oczy zobaczyć w pełni zautomatyzowane walcowanie blachy w walcowni gorącej.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem