Aktualności

Mała ARTzona – kreatywny recykling

24/10/2013

Połączenie kreatywności, troski o środowisko naturalne i dobrej zabawy to założenie, jakie przyjęła ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, organizator nowohuckich warsztatów pn. „Mała ARTzona. Kreatywny recykling”.  Nowa edycja realizowana jest przy wsparciu firmy ArcelorMittal Poland.

MAŁA ARTzona – kreatywny recykling- to bezpłatne warsztaty artystyczno - ekologiczne tzw. kreatywnego recyklingu, podczas których najmłodsi dowiadują się, jak można ponownie wykorzystać rzeczy uznawane przez większość za śmieci i przekształcić je w przedmioty służące do zabawy. Pokazujemy, jak przy odrobinie chęci i pomysłowości można połączyć oszczędność, troskę o środowisko naturalne i świetną zabawę – podkreślają instruktorzy z ARTzony Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję stworzyć własne zabawki oraz rzeczy codziennego użytku. Zachęcamy naszych małych warsztatowiczów do segregowania śmieci, które mogą do nas przynieść, a następnie wykorzystać i przetworzyć według swoich własnych pomysłów – podkreślają organizatorzy.

Ekologiczno-artystyczna propozycja jest skierowana do dzieci w wieku 6-12 lat, ze szczególnym nastawieniem na małych mieszkańców Nowej Huty. W ofercie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida oprócz cotygodniowych, otwartych, środowych warsztatów znalazły się także specjalnie przygotowane zajęcia dla zorganizowanych grup przedszkolnych. W tym sezonie zamierzamy zrealizować wiele ciekawych tematów z materiałów recyklingowych. Będziemy tworzyć różnego rodzaju śmieciostwory, budowle, przybory szkolne, ozdoby, prezenty okolicznościowe, zabawki i instrumenty. Gwarantujemy przy tym świetną zabawę – zapewniają przedstawiciele ARTzony Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Cieszymy się, że w organizację naszych warsztatów Małej ARTzony włączyła się firma ArcelorMittal Poland. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej współpracy wspólnie uda nam się na stałe zaszczepić u najmłodszych potrzebę segregacji śmieci i recyklingu a co za tym idzie troski o środowisko naturalne– dodają przedstawiciele organizatora.

Karolina Muza, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu w ArcelorMittal Poland podkreśla: ARTzona do doskonały pomysł i sposobność,  aby od najmłodszych lat uczyć dzieci troski o środowisko naturalne.  Stal jest doskonałym przykładem na wielokrotne wykorzystanie materiału. Z jednej stronyjest  materiałem wszechobecnym w naszym życiu, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę, z drugiej zaś jest to bardzo elastyczne tworzywo, które można poddawać recyklingowi niemalże w nieskończoność. Warsztaty będą doskonałą okazją, aby sprawdzić jak na przykład puszki po napojach, które wykonane są ze stali można ponownie wykorzystać”.

Warsztaty MAŁA ARTzona – KREATYWNY RECYKLING – otrzymały 8 września br. nagrodę ZŁOTEGO SŁONECZNIKA w konkursie Słoneczniki 2013, organizowanym przez portal Czasdzieci.pl, za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w kategorii „Logika”.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem