Aktualności

„Marka – Śląskie” 2016

20/09/2016

Na początku września podczas oficjalnej gali w Gliwicach rozstrzygnięto VII edycję konkursu „Marka-Śląskie” 2016, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach. Nasza firma zdobyła nagrodę w kategorii „Produkt” za 120-metrową szynę.

Konkurs ma na celu wyłonienie i wypromowanie produktów, firm i przedsięwzięć, które ze względu na swoją jakość, unikatowe walory i związki z województwem śląskim, reprezentują poziom nieprzeciętny, godny do naśladowania.

- Bardzo się cieszę  z tego wyróżnienia, które jest symbolem jakości, solidności i promuje produkty wytwarzane na Śląsku, nie tylko w Polsce, ale  i na świecie. Długa szyna jest naszym sztandarowym produktem. Do tej pory produkowaliśmy szyny o długości do 30 metrów. W 2014 roku zrealizowaliśmy strategiczny projekt o wartości 140 mln zł umożliwiający produkcję szyn 120–metrowych. Tym samym znaleźliśmy się wśród trzech hut na świecie produkujących szyny o takiej długości. Poszerzyliśmy portfolio koncernu o  produkty o większej wartości dodanej, co z kolei dało nam możliwość uczestniczenia w projektach obejmujących modernizację istniejących i budowę nowych torów dla pociągów dużych prędkości. Również przy modernizacji szlaków dla szybkości konwencjonalnych preferowane są szyny długie ze względu na skrócenie czasu zamknięcia torów podczas robót torowych oraz zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu przewożonych ludzi i towarów – mówi Tomasz Dzierżawczyk, dyrektor Zakładu Walcownia Duża. - Nagroda ta będzie dodatkową motywacją dla nas, aby wytwarzać coraz to lepsze i bezpieczniejsze produkty.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem