Aktualności

Międzynarodowa matura z Fundacją ArcelorMittal

07/03/2011

Zajęcia z ekspertami z IBO (International Baccalaureate Organization) World Schools, kursy online oraz wizyty w placówkach edukacyjnych - taki program przygotowujący 32 nauczycieli z krakowskich szkół do organizacji międzynarodowej matury zainaugurował w sobotę International Baccalaureate (IB) wraz z Fundacją ArcelorMittal.

W ciągu 9 miesięcy kursu nauczyciele pięciu krakowskich szkół zdobędą wiedzę i umiejętności pozwalające im wdrażać w szkołach najlepsze doświadczenia zaczerpnięte z programu międzynarodowej matury. Szkoły zostały wybrane przez IB w oparciu o jasne kryteria, badające ich innowacyjność, wyposażenie techniczne, poziom nauczania i współpracy z lokalnymi władzami, kompetencje nauczycieli, a w przyszłości także – możliwości ubiegania się przez nie o prawo przeprowadzania międzynarodowej matury.

Program został zaplanowany na okres od marca do listopada 2011 r. Do programu zostało wybranych 32 pedagogów, reprezentujących różne specjalizacje.

- Edukacja jest dla nas wartością kluczową. Jako firma międzynarodowa chcemy, aby nauczyciele mieli dostęp do międzynarodowych standardów, bo to dzięki nim młodzież będzie mogła korzystać z międzynarodowych doświadczeń w zakresie uczenia się. Cieszymy się tym bardziej, że programy takie jak ten mogą się przyczynić do niwelowania luki pokoleniowej, a ich absolwenci – budować przyszłość firm takich jak nasza – powiedział podczas uroczystego otwarcia Sanjay Samaddar, prezes Zarządu i dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

- Inwestycje w edukację to inwestycje długoterminowe – mówił kurator woj. małopolskiego, Andrzej Palczewski.  Polskie szkolnictwo podlega ciągłym reformom, ale mam nadzieję, że ten program, przede wszystkim ze względu na swoje holistyczne podejście, znacząco wpłynie na sposób postrzegania polskich szkół. Dziękuję biznesowi, że zechciał się zaangażować w to przedsięwzięcie.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem