Aktualności

Mogę więcej! Wspólny projekt Fundacji Teatru Ludowego I ArcelorMittal Poland

04/09/2012

Klub Fruwająca Ryba Fundacji Teatru Ludowego to oaza dla dzieci i młodzieży z terenu Nowej Huty w Krakowie. Klub skupia dzieci, które nie mają możliwości ani pieniędzy na ciekawe zorganizowanie czasu wolnego i proponuje im alternatywę dla nudy. Fundacja działania swoje kieruje jednak nie tylko do dzieci  i młodzieży ale również ich rodzin oraz osób starszych, które mają ciężką sytuację materialno – bytową, borykają się z problemem agresji, nietolerancji, bezrobocia, nudą, samotnością czy problemami zdrowotnymi odpowiadając tym samym na potrzeby lokalnej społeczności. W swych działaniach  wykorzystuje potencjał drzemiący w swoich podopiecznych, ich zdolności artystyczne i ukryte możliwości, których zazwyczaj oni sami nie dostrzegają.

Nasza firma postanowiła wesprzeć te działania czego efektem był wspólnie zrealizowany projekt „Mogę więcej”. Celem projektu była promocja zdrowia, rozwój zdrowia psychicznego i fizycznego oraz ochrona dzieci przed podejmowaniem ryzykownych działań, mogących wpływać demoralizująco na otoczenie społeczne i wyniszczająco na osobowość młodych ludzi. Podczas cyklu warsztatów dostosowanych do różnych grup wiekowych, poruszana była tematyka integracji, komunikacji i motywacji, poczucia własnej wartości, radzenia sobie z trudnymi emocjami, asertywności oraz kreatywności. Zajęcia były dostosowane do potrzeb uczestników i poruszały sprawy dla nich ważne. Wszystkie te działania mają  pomagać w zapobieganiu wykluczeniu społecznemu.

Zajęcia trwały od lutego i były urozmaicone wyjściem do kina czy piknikiem nad zalewem nowohuckim. Całość zakończył wyjazd wakacyjny w góry do Gliczarowa Górnego, który obfitował w wiele atrakcji. Dzieci spędziły ten czas bardzo aktywnie. Oprócz codziennych zabaw na świeżym powietrzu i spacerów po górach dodatkową atrakcją było zwiedzanie Zakopanego i skoczni narciarskiej.

Warsztaty odbywały się już w nowej siedzibie Klubu, którego remont również wsparliśmy.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem