Aktualności

Na wiosnę będą nas już cieszyć

26/11/2021

Właśnie zakończyła się jesienna akcja nasadzeń drzew w Gołonogu i Strzemieszycach Wielkich. Wiosną mieszkańcy okolicznych skwerów i placów będą mogli cieszyć się efektami.

Dzięki współpracy ze stowarzyszeniami Zielony Gołonóg oraz Samorządne Strzemieszyce, mieszkańcy zyskali w swojej okolicy więcej zieleni, która szczególnie przyda się latem, w upalne dni.  Piękne dęby, brzozy i graby pojawiły się na ulicach Gołonoga i Strzemieszyc.  To już druga taka akcja w Gołonogu. W 2018 r posadziliśmy tam około 100 drzew różnych gatunków oraz 300 krzewów.

- Bardzo cieszy nas współpraca z ArcelorMittal Poland, szczególnie w zakresie zielonych inicjatyw. Jako organizacja społeczna wspólnie z partnerami, takimi jak ArcelorMittal Poland pokazujemy, że warto zadbać o ekologię i zieleń otaczających nas skwerów na osiedlach i placach Dąbrowy Górniczej – mówi Zbigniew Masina, przedstawiciel stowarzyszenia Zielony Gołonóg.

W Strzemieszycach rozdawaliśmy już sadzonki, wspieraliśmy festyny rodzinne, a teraz czas na sadzenie drzew.

- Strzemieszyce się zmieniają nie tylko poprzez inwestycje. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Samorządne Strzemieszyce z ArcelorMittal Poland  udało się posadzić 46 sztuk sadzonek drzewek. Są to graby, brzozy, jesiony i dęby. Drzewa zostały posadzone obok placu zabaw przy ul. Rudnej, przy ul. Orkana i na skwerze przed Bazyliką. Dla tylu sadzonek wspólnie z przedstawicielami ArcelorMittal Poland i Agnieszką Raus z Urzędu Miasta udało się znaleźć miejsce. Dziękujemy za sadzonki i za pomoc, bo w warunkach, w jakich żyjemy, przyroda ma ogromne znaczenie i dążymy do tego, aby zieleni było jak najwięcej. Stąd pomysł na Zielony Dzień Strzemieszyc, podczas którego rozdajemy sadzonki i nasadzenia. Więcej drzewek  zostanie posadzonych wzdłuż gazociągu, dzięki czemu zostanie odbudowany drzewostan wycięty podczas budowy – mówi Jerzy Reszke, prezes stowarzyszenia Samorządne Strzemieszyce, radny miasta.

Cieszymy się, że możemy wspierać działania, w które tak chętnie angażują się mieszkańcy i społecznicy, szczególnie jeśli chodzi o zielone inicjatywy - mówi Sylwia Winiarek-Erdogan, dyrektor Biura Komunikacji i dialogu lokalnego w ArcelorMittal Poland. – Zależy nam, aby aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności tych miast, w których funkcjonują nasze oddziały – dodaje.

Sadzenie drzew to nie pierwsza „zielona” akcja, którą wspiera ArcelorMittal Poland. Firma od lat wspiera ekologiczne inicjatywy lokalnych stowarzyszeń i placówek edukacyjnych.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem