Aktualności

Nagrodziliśmy studentów AGH w IX edycji konkursu "STALe przełamując bariery"

04/01/2021

Krakowski oddział ArcelorMittal Poland nagrodził studentów AGH, którzy pokonują bariery - dosłownie i w przenośni.

Dwójka studentów Akademii Górniczo-Hutniczej została nagrodzona za aktywność na rzecz uczelni i poza nią.

To już dziewiąta edycja konkursu „STALe przełamując bariery”, w ramach którego ArcelorMittal Poland funduje stypendia dla aktywnych studentów AGH, w dwóch kategoriach: dla studentów z niepełnosprawnościami, którzy przełamują swoje bariery i działają społecznie oraz dla studentów, którzy działają na rzecz niepełnosprawnych kolegów z AGH.

W tym roku stypendium przypadło Dawidowi Ciochowi i Radosławowi Grajnemu.

Dawid Cioch, student Wydziału Matematyki Stosowanej na AGH mimo swoje niepełnosprawności aktywnie działa nie tylko w Uczelnianej Radzie Samorządu Studentów. Jest również przewodniczącym Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych, aniedawno rozpoczął naukę języka migowego, by móc porozumiewać się z członkinią zrzeszenia bezpośrednio. Jest także m.in. współorganizatorem II Studenckiego Rajdu na Wózkach Inwalidzkich.

Z kolei Radosław Grajny jest absolwentem studiów pierwszego stopnia oraz studentem 2 roku studiów drugiego stopnia kierunku Automatyka i robotyka na AGH. Jego największą pasją jest muzyka i dzielenie się nią z innymi. Przez wiele lat był asystentem osób niepełnosprawnych przy Biurze Osób Niepełnosprawnych AGH w Krakowie. Aktywnie bierze tez udział w wielu charytatywnych inicjatywach na uczelni i poza nią. 

- Dziewiąta edycja konkursu stypendialnego "STALe przełamując bariery" za nami. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny udało nam się nagrodzić wyjątkowych studentów AGH, którzy pomimo niepełnosprawności realizują swoje marzenia i plany. Co ważne, nawet w tak trudnym roku jakim był rok 2020 nie rezygnowali z dodatkowych aktywności, swoich pasji i zainteresowań. Mam nadzieję, że wsparcie finansowe ze strony ArcelorMittal Poland przyczyni się do realizacji kolejnych planów - podsumowuje Karolina Muza-Adamiec, szefowa biura Odpowiedzialności Biznesu i Employer Branding w ArcelorMittal Poland. 

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne inicjatywy. 

 

 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem