Aktualności

Nasi wolontariusze na Pogorii

08/07/2013

22 czerwca na terenie Pogorii I w Dąbrowie Górniczej odbył się festyn plenerowy dla dzieci i młodzieży. W organizację festynu włączyli się również wolontariusze ArcelorMittal Poland. Było sportowo, zabawowo i ekologicznie.

Pierwszą część festynu - II Triathlon MTB dla dzieci i młodzieży w ramach Międzynarodowego Pucharu w Triathlonie 2013 „Przekraczamy granice" zorganizował  Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF „Triathlon" – Dąbrowa Górnicza. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: 200 m pływania - 5 km jazdy na rowerze - 1000 m biegu (dziewczynki i chłopcy w wieku 11-13 lat) i 400 m pływania - 10 km jazdy na rowerze - 2000 m biegu (dziewczynki i chłopcy w wieku 14-16 lat). Konkurencja pływacka odbyła się na kąpielisku, natomiast dwie pozostałe rozegrano na trasie wzdłuż jeziora.

Zawodników w ich zmaganiach wspierali wolontariusze naszej firmy – podawali im wodę do picia, pomagali w obsłudze sprzętu, pilnowali porządku na trasie, a także dbali o bezpieczeństwo uczestników i widzów.

Po chwili odpoczynku  w pobliżu ośrodka Rybaczówka, tuż przy ogrodzeniu oddzielającym ośrodek od trasy zmagań zawodników, dzieci - z pomocą dorosłych - posadziły drzewa. Obiecały też, że będą doglądać drzewek.

Druga część dnia, której gospodarzem było Forum Terenów Zielonych, wypełniona była grami, zabawami i konkursami. Uczestnicząc w zabawach dzieci nie tylko mogły miło spędzić czas, ale również poszerzyć swoją wiedzę o bezpieczeństwie na drodze, w ruchu rowerowym, zobaczyć wyposażenie samochodów policyjnych i strażackich, czy też obejrzeć pokazy ratownictwa wodnego i medycznego.

Partnerem festynu „Za uśmiech dziecka” była Fundacja Nasze Dzieci, której wolontariusze również włączyli się w pomoc przy organizacji festynu. Fundacja podarowała też uczestnikom festynu 150 kolorowanek o tematyce ekologicznej.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem