Aktualności

Nasze grodzice na Stadionie Śląskim

05/09/2017

 Stadion Śląski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych stadionów w Polsce i jednym z najbardziej identyfikowanych  z regionem obiektem sportowym, rekreacyjnym i kulturalnym.

Stadion Śląski został otwarty 22 lipca 1956 roku. Określany mekką polskiego futbolu, gościł reprezentację Polski w 55 oficjalnych spotkaniach. Przez wiele lat funkcjonował jako stadion narodowy  dla polskiego piłkarstwa. Grało na nim wiele gwiazd światowego formatu m.in. Pele, David Beckham czy Cristiano Ronaldo. Finiszowali na tym stadionie  kolarze uczestniczący w Wyścigach Pokoju.

W pierwszej dekadzie XXI wieku Stadion Śląski stał się najpopularniejszym miejscem organizacji koncertów światowych gwiazd muzyki w Polsce. Wystąpiły tutaj takie zespoły, jak U2, The Rolling Stones, Genesis, Metallica, Iron Maiden, The Police.

Niedawno zakończyła się gruntowna modernizacja stadionu. 325 ton grodzic dostarczonych przez ArcelorMittal Poland  wykorzystano do zabezpieczenia wykopów pod zbiornik retencyjny oraz zabezpieczenie wykopów w rejonie płyty boiska. Po modernizacji obiekt jest w stanie pomieścić 54 378 widzów na miejscach siedzących oraz ponad 85 000 osób podczas koncertów. Obecnie to  największy polski obiekt lekkoatletyczny.   

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem