Aktualności

Nowa Huta miastem ogrodów

19/03/2013

Już po raz trzeci mieszkańcy pięciu dzielnic nowohuckich zaproszeni zostali do udziału w konkursie na zagospodarowanie terenów zielonych w swoim najbliższym otoczeniu. W ten sposób pomysłodawcy i organizatorzy projektu OGRODY NOWEJ HUTY - Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida i ArcelorMittal Poland zachęcają wszystkich nowohucian do włączenia się w proces odnowy zieleni miejskiej.
Społeczno - ekologiczny projekt OGRODY NOWEJ HUTY jest inicjatywą, która w ciągu ostatnich dwóch lat zaowocowała stworzeniem na terenie dzielnic nowohuckich czterech nowych, atrakcyjnych i ogólnodostępnych terenów zielonych. Pierwsze z nich powstały dzięki zaangażowaniu grup mieszkańców w 2011 roku na os. Piastów i os. Ruszcza. W 2012 roku sukcesem zakończyła się także druga odsłona projektu. Jej efekty można zobaczyć na os. Dywizjonu 303 i przy ul. Truskawkowej. Dwie edycje przedsięwzięcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i pokazały ogromne zaangażowanie mieszkańców.
Udział w projekcie jest ważnym wydarzeniem integrującym wokół działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia. Motywuje, uczy współpracy oraz sposobów wpływania na otaczającą nas przestrzeń. Dla nas to także zdobywanie wiedzy o potrzebach społeczności lokalnej, naszego bezpośredniego sąsiedztwa. Bardzo cieszy i inspiruje duże zaangażowanie mieszkańców Nowej Huty na rzecz poprawy jakości najbliższego otoczenia. Zgodnie z realizowaną przez firmę ArcelorMittal Poland strategią odpowiedzialności biznesu staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych sąsiadów poprzez projekty takie jak OGRODY NOWEJ HUTY – mówi Jolanta Zawitkowska, Eko-Ambasador ArcelorMittal Poland.
Honorowy Patronat nad projektem OGRODY NOWEJ HUTY objęli: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem