Aktualności

Nowa Huta Przyszłości coraz bliżej

17/04/2014

16 kwietnia w Krakowie wojewoda małopolski, prezydent Miasta Krakowa oraz przedstawiciele Zarządu ArcelorMittal Poland w obecności zaproszonych gości i dziennikarzy podpisali list intencyjny w sprawie restrukturyzacji terenów poprzemysłowych.
Projekt zakłada przekazanie przez ArcelorMittal Poland na rzecz Skarbu Państwa terenów zbędnych do prowadzenia obecnej działalności w zamian za uzyskanie tytułu własności do terenów, które spółka wykorzystuje w oparciu o użytkowanie wieczyste.
- W obrębie naszego ogrodzenia i wokół niego mamy tereny, których już nie potrzebujemy do prowadzenia naszej działalności, takie jak choćby tereny po stalowni martenowskiej czy walcowni zgniatacz – wyjaśniał podczas spotkania z dziennikarzami Manfred Van Vlierberghe, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.
Intencją sygnatariuszy jest rekultywacja terenów oraz przygotowanie infrastruktury przy wykorzystaniu funduszy strukturalnych i środowiskowych dostępnych w ramach projektów unijnych i rządowych. W przyszłości zostanie powołana spółka celowa, której zadaniem będzie przygotowanie tych obszarów dla przyszłych inwestorów. Projekt ten, będący ważnym elementem ogólnego planu rozwoju wschodniej części Krakowa - znanego pod nazwą „Nowa Huta Przyszłości” - będzie również największym tego typu przedsięwzięciem w skali kraju.
- Deklaracja ArcelorMittal Poland dotycząca terenów niewykorzystywanych obecnie przez spółkę otworzyła przed Skarbem Państwa i Krakowem nowe możliwości -powiedział wojewoda małopolski Jerzy Miller.
Jak powiedział Manfred Van Vlierberghe, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland, koncern jest w stanie rozmawiać o terenie obejmującym ok. 400 z 1 600 hektarów stanowiących obecny teren krakowskiej huty.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem