Aktualności

Nowoczesny sprzęt od krakowskiej huty dla szpitala im. Żeromskiego

11/04/2019

Krakowska huta ArcelorMittal Poland i Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej przekazała Oddziałowi Okulistycznemu w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego nowoczesny aparat USG o wartości 125 tys. zł. Sprzęt ten znacznie poprawi jakość diagnozowania i leczenia dzieci oraz dorosłych. To kolejny dar społeczności hutniczej dla szpitala w Nowej Hucie.

Aparat USG zakupiony dzięki wsparciu ArcelorMittal Poland jest sprzętem najwyższej klasy, i co najważniejsze, ma szerokie zastosowanie w różnych obszarach diagnostycznych. Pozwala na wykrycie takich zmian chorobowych, których nie da się zdiagnozować przy pomocy innych typów aparatury, lub wykorzystując inne metody badania. Aparatura jest przydatna w diagnostyce zmian pourazowych, guzach przedniego odcinka, jaskry czy zmian w obrębie soczewki.

- Przy użyciu nowego sprzętu będziemy mogli diagnozować liczne patologie w obrębie ciała szklistego, siatkówki oraz nerwu wzrokowego – mówi dr n. med. Małgorzata Woś, ordynator Oddziału Okulistyki w „Żeromskim”. - Przydatny jest też w monitorowaniu stanów takich jak krótkowzroczność u dzieci i młodzieży czy pęczniejąca soczewka u osób starszych – dodaje.

Krakowska huta ArcelorMittal Poland od lat wspiera Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Nowej Hucie. W ciągu ostatniej dekady przekazała na ten cel łącznie 200 000 zł. Dzięki tym funduszom zakupiono już dla Oddziału Okulistycznego laser diodowy do fotokoagulacji z lampą szczelinową oraz zamontowano system monitoringu szpitala.

- Zdrowie jest bezcenne dlatego jednym z naszych celów jako firmy odpowiedzialnej społecznie jest wspieranie projektów związanych z tym obszarem. Szpital im. S. Żeromskiego był pierwszą placówką medyczną dla mieszkańców Nowej Huty i pracowników kombinatu, dlatego staramy się wspierać potrzeby tego szpitala, w którym leczą się krakowianie, a wśród nich również nasi pracownicy. Wiemy, że nowoczesny sprzęt pozwala uratować zdrowie, a niejednokrotnie życie, dlatego cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do unowocześnienia Oddziału Okulistycznego, z którego będą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci – mówi Magdalena Kuśmierz z Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Zakup okulistycznego USG pozwolił podnieść standard świadczeń, które szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego oferuje pacjentom.

- Hutnicza fundacja od 25 lat pomaga przede wszystkim swoim podopiecznym, ale jest również w stałym kontakcie z placówkami zdrowia, m.in. szpitalem Żeromskiego. W tym szpitalu, który działa na terenie Nowej Huty, leczą się m.in. pracownicy ArcelorMittal Poland i spółek zależnych. Widzimy efekty jakie daje zakup nowego sprzętu, a diagnostyka jest na naprawdę wysokim poziomie – podkreśla Krzysztof Stypuła, prezes Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej.

 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem