Aktualności

Nowy wóz dla dąbrowskich strażaków

24/11/2011

ArcelorMittal Poland przekazał 350 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego wozu strażackiego dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej. Pojazd będzie wykorzystywany przy interwencjach na terenie Dąbrowy Górniczej i Sławkowa.

Do tej pory w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej jeździł 17-letni model ciężkiego wozu gaśniczego. Wartość nowego to 920 tys. zł. Aby go nabyć, straż musiała zgromadzić połowę koniecznej kwoty zakupu, a więc 460 tysięcy złotych. Tu największą pomocą służył ArcelorMittal Poland, który przekazał 350 tysięcy złotych na poczet potrzebnej kwoty. Brakujące środki podarował Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej (100 tys. zł), 10 tys. zł pochodziło ze środków własnych Komendy Miejskiej. Drugą połowę sfinansował natomiast Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poprzez Fundusz Wojewódzki w Katowicach.

- Bardzo się cieszę, że po rocznych staraniach o zebranie odpowiednich funduszy oraz dzięki ogromnemu wkładowi firmy ArcelorMittal Poland udało nam się zakupić nowy wóz strażacki do naszej jednostki w Dąbrowie Górniczej. To dla nas bezcenna inwestycja - powiedział bryg. Tomasz Kościow, Komendant Miejski PSP w Dąbrowie Górniczej.

- Angażowanie się w życie społeczności lokalnych oraz odpowiadanie na ich potrzeby to kluczowy element naszej strategii odpowiedzialności biznesu. Cieszymy się, że mogliśmy mieć swój udział w zakupie tak nowoczesnego sprzętu, który posłuży zarówno miastu, jak i naszym zakładom – powiedziała Karolina Muza z Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Nowy samochód gaśniczy, przewożący 5 ton wody, przystosowany jest dla 6-osobowej załogi  i wykorzystywany będzie głównie na terenie Dąbrowy Górniczej oraz Sławkowa, zaś w przypadku wystąpienia takiej potrzeby będzie także wspierał akcje gaśnicze w całym regionie.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem