Aktualności

Nowy wóz i łódź z napędem motorowym dla chorzowskich strażaków

29/05/2013

Tegoroczne uroczystości „Dnia Strażaka 2013” zbiegły się z obchodami 140-lecia powstania Straży Pożarnej w Chorzowie. Podczas uroczystości przekazany do użytku zostały lekki samochód kwatermistrzowski oraz łódź z napędem motorowym. Sprzęt o wartości 100 tys. zł  został ufundowany przez ArcelorMittal Poland. Jest to już drugi wóz strażacki przekazany przez firmę do użytku jednostki straży pożarnej. W 2011 r. wóz otrzymali strażacy w Dąbrowie Górniczej. W tym roku o sprzęt wzbogaci się również straż pożarna w Krakowie.  
- Zakup sprzętu dla straży jest dowodem konsekwentnej realizacji strategii ArcelorMittal Poland. Angażujemy się w życie społeczności lokalnych w miastach, w których zlokalizowane są nasze zakłady i reagujemy na ich potrzeby w takich obszarach jak edukacja, ochrona środowiska, ochrona zdrowia i bezpieczeństwo – powiedziała Karolina Muza z Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.
Zakupiony samochód strażacki służyć będzie zarówno miastu, okolicznym mieszkańcom, jak i hucie. Decyzja o wsparciu tego projektu wynika z faktu, że bezpieczeństwo pozostaje dla ArcelorMittal Poland najważniejszym priorytetem. Bliska współpraca ze strażą pożarną trwa od wielu lat. Strażacy chętnie angażują się również w Dni Bezpieczeństwa obchodzone co roku pod koniec kwietnia, organizując dla pracowników hut pokazy sprawnościowe, a także przeprowadzając ćwiczenia przeciwpożarowe.
- Cieszymy się, że ArcelorMittal Poland, pomimo niewątpliwie trudnej sytuacji, w której znajduje się europejskie hutnictwo, nie zrezygnował z inwestycji na rzecz społeczności lokalnych – zaznaczył Janusz Gancarczyk, Komendant Straży Pożarnej w Chorzowie. – Doceniamy fakt, że to właśnie Chorzów i nasza jednostka mogły skorzystać z tego wyjątkowego wsparcia – dodał.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem