Aktualności

Od Akademii Pietruszkowej po Wampiriadę - znamy już zwycięzców programu grantowego w Krakowie

09/07/2018

W tym roku ogłosiliśmy program minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie” dla Dąbrowy Górniczej i Krakowa, przeznaczając na każdą z lokalizacji po 100 tys. złotych. Zobaczcie jakie organizacje z Krakowa dzięki naszemu wsparciu zrealizują swoje pomysły dla najbliższego otoczenia.

Chcemy być firmą, która wychodzi naprzeciw lokalnej społeczności. Wprowadzamy nowoczesne technologie, inwestujemy w urządzenia ograniczające nasz wpływ na środowisko, dbamy o naszych pracowników, ale także wspieramy instytucje i organizacje pozarządowe działające na rzecz mieszkańców, a nasi wolontariusze nie tylko włączają się w te akcje lecz sami je inicjują.

O granty mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które działają na rzecz mieszkańców Krakowa, a ich działania dotyczą ekologii, zdrowia, bezpieczeństwa lub edukacji.

Na konkurs dla krakowskich organizacji pozarządowych realizowany przy współpracy z Biurem Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie wpłynęło 51 wniosków. Komisja wybrała 11, które były jej zdaniem najciekawsze.

 • Fundacja Faktor Kultury - Zalew sportu - letnia animacja rekreacyjna mieszkańców Nowej Huty
 • Stowarzyszenie I Ty Możesz Być Wielki - 4. Nowohucki Bieg Wokół Zalewu
 • ZHP Chorągiew Krakowska Hufiec Kraków-Nowa Huta - Świadomy harcerz = bezpieczny harcerz
 • Krakowskie Centrum Taekwod-do - Małe Smoki - Duże Możliwości
 • Fundacja Targ Pietruszkowy - Akademia Pietruszkowa
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty - Na Widelcu Zdrowia
 • Stowarzyszenie Kobieca Transmisja - Karioka Girls Rock Camp Kraków
 • Fundacja Dzieci w Naturę - Dzieci w naturę - rodzinne spotkania z dziką przyrodą miasta
 • Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - Wampiriada NZS UEK 2018 Edycja Jesienna
 • Fundacja Wspierająca Prawidłowy Rozwój Dzieci i Młodzieży Rośniej Zdrowo - Osiemnaście tras edukacyjnych po ziemi krakowskiej dla młodzieży szkolnej i seniorów
 • Fundacja Wszyscy Obecni - Piknik po sąsiedzku: Ekosystem sąsiedzki

- Nasz program grantowy jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Dąbrowy Górniczej i Krakowa poprzez wspieranie tych organizacji i stowarzyszeń, które działają lokalnie i dostrzegają potrzeby najbliższego otoczenia. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas różnorodność form działania przedstawionych projektów, które obejmują wszystkie grupy wiekowe mieszkańców i jednocześnie jak najbardziej wpisują się w cele naszych działań jako firmy odpowiedzialnej społecznie: ekologię, sport, społeczną integrację – podsumowuje rozstrzygnięcia Karolina Muza – Adamiec z Biura Odpowiedzialności Biznesu.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem