Aktualności

Oddziały ArcelorMittal w Brazylii dostarczą połowę stali potrzebnej do budowy infrastruktury na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2014 roku

06/08/2013

Na zbliżające się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które w 2014 roku odbędą się w Brazylii z niecierpliwością czekają nie tylko fani tego sportu, ale także przedstawiciele ArcelorMittal. Będzie to bowiem doskonała okazja, aby po raz kolejny zaprezentować szerokiej  publiczności przykłady zastosowania stali.
Ponad połowa stali wykorzystanej do budowy infrastruktury na mistrzostwa świata, a więc stadionów, stacji kolejowych czy olbrzymich akwarium zostanie dostarczona przez ArcelorMittal Brazil. Stadion Mineirão, oficjalnie nazwany Estádio Governador Magalhães Pinto, jest drugim największym stadionem piłki nożnej w Brazylii. Zlokalizowany w mieście Belo Horizonte, gdzie znajduje się także siedziba główna ArcelorMittal Brazil, został wybrany jako stadion, na którym odbywać się będą przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Osiemdziesiąt procent rur wykorzystanych do konstrukcji 64 tysięcy siedzeń na stadionie zostało wyprodukowanych przez ArcelorMittal Manchester w Brazylii. Dodatkowo do ogrodzenia stadionu Estádio Governador Magalhães Pinto został wykorzystany nowy produkt ArcelorMittal Brazil - Securifor 3D, który wytwarzany jest przez spółkę typu joint venture Belgo Bekaert Arames. Wykorzystanie tego produktu sprawia, że na płot nie można się wspiąć ani go łatwo przeciąć przez co wtargnięcie na teren stadionu jest niemożliwe.
 
Stal ArcelorMittal – tworzywo nowoczesnego świata

Stal ArcelorMittal została wykorzystana także do budowy nowego stadionu Estádio Governador José Fragelli, znanego jako Verdão, położonego w mieście Cuiabá w Brazylii. Ten wielofunkcyjny obiekt, który niegdyś mógł pomieścić 28 tysięcy widzów, został przebudowany na potrzeby Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2014 roku.

W drugiej połowie czerwca br. stadion, który obecnie może pomieścić 45 tysięcy osób, został przetestowany podczas Pucharu Konfederacji w piłce nożnej. Stal ArcelorMittal została wykorzystana do budowy nowych trybun na stadionie, składanego dachu oraz obszaru parkingowego. Do tego celu posłużyły m.in. pręty żebrowane, druty wyżarzane, gwoździe oraz okratowanie. Zespół ArcelorMittal Brazil był zaangażowany w prace od samego początku, pomagając stworzyć projekt możliwie najbardziej przyjazny środowisku. Odwiedzający stadion kibice będą mogli cieszyć się otaczającą ich zielenią, bowiem znajduje się tam park, jezioro, mały las oraz rozległa ścieżka spacerowa.


Tworzenie bezpiecznego, zrównoważonego środowiska

Częścią zaangażowania ArcelorMittal w mistrzostwa świata w piłce nożej FIFA 2014 jest także specjalny projekt szkoleniowy. Poczynając od ubiegłego roku ArcelorMittal Brazil oferuje szkolenia dla brygadzistów, murarzy i innych pracowników budowlanych. Szkoła na kółkach” jak nazywają projekt mieszkańcy miasteczka, jeździ po całym kraju bezpłatnie udzielając lekcji oraz tworząc szanse rozwoju.

Na kurs składają się obowiązkowe, niezależne od wybranego szkolenia moduły poświęcone bezpieczeństwu, a każdy kurs kończy sie oficjalnym certyfikatem potwierdzającym jego ukończenie.

“Szkoła na kółkach” była już w miastach, będących gospodarzami mistrzostw świata, a więc São Paulo, Belo Horizonte, Brasilia, Cuiaba, Porto Alegre, Curitiba oraz Recife, szkoląc pracowników zaangażowanych w mistrzostwa. W ostatnich miesiącach szkolenia odbywały się także w Rio de Janeiro oraz Fortaleza.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem