Aktualności

Odwiedź Ogród Zimowy ArcelorMittal i złóż #dobrepostanowienia

08/01/2018

Już 13 i 14 stycznia przed Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie powstanie wyjątkowa przestrzeń – Ogród Zimowy ArcelorMittal. Na odwiedzających czekać będzie wystawa roślin oczyszczających powietrze, warsztaty z tworzenia ogrodów w szkle, upcyklingu i zdrowego żywienia, a także możliwość dyskusji o różnych sposobach walki z zanieczyszczeniami powietrza. Podczas wydarzenia będzie można złożyć noworoczne #dobrepostanowienia i w zamian otrzymać rośliny, które pomogą pozbyć się szkodliwych substancji z powietrza.

Ogród Zimowy ArcelorMittal oraz towarzysząca mu akcja #dobrepostanowienia to dwudniowe wydarzenie, które ma zwrócić uwagę na to, jaki mamy wpływ na otaczające nas środowisko naturalne oraz co możemy robić, aby eliminować negatywne skutki zanieczyszczonego powietrza.

Wystawa i warsztaty dla dużych i małych

Główną atrakcją Ogrodu Zimowego ArcelorMittal będzie wystawa roślin oczyszczających powietrze, przygotowana przez florystów z Floral Academy. Wśród eksponowanych roślin pojawią się takie gatunki jak dracena, anturium uprawne, zielistka Sternberga, skrzydłokwiat czy złotowiec – rekomendowane przez NASA jako te, które najskuteczniej walczą z zanieczyszczeniami. Specjaliści z Floral Academy przez dwa dni będą doradzać odwiedzającym, jakie gatunki najlepiej sprawdzą się w naszym mieszkaniu oraz jak należy dbać o rośliny w odpowiedni sposób.

W programie wydarzenia znalazły się również warsztaty z tworzenia ogrodów w szkle, które poprowadzi bloger Wojciech Wardecki (www.w-ogrodzie.com). Podczas warsztatów będzie można stworzyć swój wymarzony ogród w szkle przy wykorzystaniu mchów i paproci, które świetnie oczyszczają powietrze.

Dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o roli diety w walce ze smogiem, odpowiednie będzie spotkanie  z ekspertkami z portalu edukacjazywieniowa.pl. Opowiedzą one m.in. o tym, że warto wybierać żywność bogatą w przeciwutleniacze i inne substancje bioaktywne, a także unikać żywności wysoko przetworzonej. Dla najmłodszych organizator przygotował animacje i zabawy w Zimowym Ogrodzie oraz warsztaty z upcyklingu, podczas których dzieci będą tworzyły opaski z butelek PET.

Roślinka za #dobrepostanowienia

Program i tematyka imprezy ma skłonić mieszkańców Krakowa do włączenia się w działania na rzecz czystszego powietrza w mieście. Każdy, kto zdecyduje się podjąć noworoczne postanowienie wpływające pozytywnie na środowisko naturalne, otrzyma roślinkę oczyszczającą powietrze, która ma przypominać o tym zobowiązaniu. Może to być postanowienie o segregowaniu śmieci, częstszym wybieraniu komunikacji miejskiej zamiast samochodu, korzystaniu z roweru, czy rezygnacji z jednorazowych toreb foliowych podczas robienia zakupów.

Noworoczne #dobrepostanowienia należy opublikować na fanpage’u ArcelorMittal Poland (www.facebook.com/ArcelorMittalPoland) z hasztagiem #dobrepostanowienia.

Twórcy trzech  najlepszych, najbardziej kreatywnie opisanych postanowień, wygrają aparat Instax Mini, który pozwoli uwiecznić najlepsze momenty nowego, 2018 roku. Postanowienia będzie można również zapisać na specjalnie utworzonej ścianie w namiocie Ogrodu Zimowego, który stanie przed Nowohuckim Centrum Kultury 13 i 14 stycznia.


Szczegółowy program wydarzenia: www.facebook.com/events/176454696289763/

Zapisy na warsztaty: https://zimowyogrod.evenea.pl/

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem