Aktualności

Ogrody Nowej Huty

04/08/2011

30 lipca mieszkańcy bloku nr 65 w osiedlu Piastów w Nowej Hucie rozpoczęli prace ogrodnicze w ramach projektu Ogrody Nowej Huty. Partnerem projektu, który poza urozmaiceniem i poprawą stanu zieleni miejskiej ma na celu także integrację społeczności lokalnych, jest ArcelorMittal Poland.
Projekt zieleni wokół budynku mieszkalnego na osiedlu Piastów 65 jest już gotowy. Z terenu korzystać będzie ok. 1500 osób. Są to głównie młode rodziny z dziećmi. Teren zatem miał być zaprojektowany w sposób funkcjonalny, czyli tak, by dzieci znalazły miejsce do zabawy, a rodzice zieloną, urządzoną ze smakiem przestrzeń do odpoczynku. Poza tym podczas projektowania pod uwagę zostały wzięte także inne czynniki, tj. warunki glebowe i nasłonecznienie oraz to, iż część ogrodu będzie na dachu garaży podziemnych. Teren od ulicy dojazdowej Piasta Kołodzieja zostanie obsadzony szpalerem katalp, które mają stać się zewnętrzną wizytówką osiedla, a  wraz z tujami, pięciornikiem krzewiastym, różnymi odmianami trzmieliny będą ozdabiać także wnętrze osiedla. W ogrodzie pojawi się także winobluszcz, tawułka, hortensja, lawenda, liliowce i wiele innych roślin.
Koordynatorzy projektu Ogrody Nowej Huty z Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie o grupie społecznej wypowiadają się w samych superlatywach. - Wspaniale jest spotkać ludzi, którzy chcą coś zrobić dla podniesienia estetyki swojego osiedla, dopasowania go do swoich potrzeb, polepszenia jego wizerunku. Wtedy zamiast trudności mnożą się pomysły i coraz to ciekawsze rozwiązania. To wielka przyjemność i zaszczyt tworzyć ogród wraz z mieszkańcami os. Piastów 65  -  mówi Elżbieta Urbańska - Kłapa z Pracowni Animacji Ekologicznej.
Pierwszym etapem realizacji ogrodu było posadzenie kilkudziesięciu katalp. Mieszkańcy zorganizowali koparkę, w nasadzaniu pomagali zarówno dorośli, jak i dzieci.
Autor: Jolanta Malicka

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem