Aktualności

Osiedle Bohaterów Września zyskało nowy ogród dzięki wsparciu krakowskiej huty

14/11/2018

Wielki zapał i zaangażowanie towarzyszył mieszkańcom osiedla Bohaterów Września, którzy w połowie listopada zakasali rękawy i zabrali się za sadzenie zieleni przed blokiem nr 4. To właśnie tu w ramach projektu Ośrodek Kultury Norwida "Ogrody Nowej Huty" przy wsparciu ArcelorMittal Poland powstał kolejny sąsiedzki ogród.

Wśród kilkunastu mieszkańców byli zarówno seniorzy, jak i najmłodsi, którzy dzielnie podlewali posadzone rośliny: m.in. berberysy, jałowce, tawuły i pięciorniki. Pracy było sporo. Teren trzeba było przygotować, wykopać dołki pod rośliny i je posadzić, a potem zabezpieczyć i podlać, a teren wokół posprzątać. Nad pracą czuwały architektki i ogrodniczki z Pracowni Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Norwida. Prace ogrodnicze były świetną okazją do rozmów i wzajemnego poznawania.

- Już konsultacje pokazały, że będziemy mogli pracować z zaangażowani liderami, czuć było niesamowitą energię. Dzięki temu udało się stworzyć zgraną grupę mieszkańców, która czuła odpowiedzialność za kształt tego miejsca. Współpraca z nimi przy okazji realizacji ogrodu to czysta przyjemność  – mówi Aleksandra Obrał – Hudzik z Pracowni Animacji Ekologiczne Ośrodka Kultury im. Norwida.

Ogród przed klatkami schodowymi bloku nr 4 na osiedlu Bohaterów Września to jeden z dwóch terenów, które zostały wybrane w tegorocznej, w ósmej już edycji, programu „Ogrody Nowej Huty”.

- Wspólny, zielony teren przed blokiem będzie doskonałym pretekstem do integracji mieszkańców – mówi Marzena Rogozik z ArcelorMittal Poland. – Wśród mieszkańców widać duże zaangażowanie w ten projekt, chcą dbać o otoczenie swojego bloku i to świetna prognoza na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy będą rozwijać ogród i cieszyć się zielenią tak blisko swojego domu – dodaje.  

W tym roku w ramach projektu „Ogrody Nowej Huty” powstanie także drugi ogród – na osiedlu Zielonym, przed blokiem nr 24. Tam pojawią się też ławeczki, które zamienią ten teren w urocze miejsce spotkań.  

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem