Aktualności

Oświadczenie ArcelorMittal Poland ws. pikiety związkowej w Dąbrowie Górniczej

09/03/2017

ArcelorMittal Poland informuje, że pikieta organizowana dziś przez część organizacji związkowych funkcjonujących w spółce nie jest legalna, bo narusza przepisy ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Obecnie ArcelorMittal Poland nie znajduje się w sporze zbiorowym z pracownikami. Nie są też prowadzone rokowania.

Poza tym związki zawodowe nie otrzymały od ArcelorMittal Poland zgody na organizację akcji protestacyjnej na terenie spółki.

Planowana przez stronę społeczną pikieta budzi nasze ogromne obawy. Podczas manifestacji zorganizowanej przez związki zawodowe w roku 2014 doszło do zniszczenia mienia pracodawcy. Co gorsza, jej uczestnicy stworzyli też bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników budynku dyrekcyjnego ArcelorMittal Poland, rzucając w okna niższych kondygnacji metalowymi przedmiotami i wybijając szyby.

Mając na uwadze przebieg zdarzeń w roku 2014 oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa swoim pracownikom, ArcelorMittal Poland zdecydował, że w trakcie pikiety reprezentanci spółki nie wyjdą do protestujących. Przedstawiciele firmy są niezmiennie do dyspozycji strony społecznej i są gotowi do kolejnych spotkań, po uprzednim uzgodnieniu ich terminu.

Mamy nadzieję, że ta część organizacji związkowych, która namawiała pracowników do wzięcia udziału w dzisiejszej pikiecie, zachowa się odpowiedzialnie i powróci do stołu negocjacyjnego.

ArcelorMittal Poland jest gotowy do kontynuacji rozmów i deklaruje chęć ich zakończenia w najkrótszym możliwym terminie. Ostatnie spotkanie odbyło się we wtorek 7 marca, a kolejne zaplanowane zostało na piątek, 10 marca. W spotkaniach tych uczestniczy dyrektor generalny spółki. Naszym zdaniem 12 tys. pracowników oczekuje szybkiego podpisania porozumienia płacowego, a nie wszczynania akcji protestacyjnych i zakłócania spokoju społecznego.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem