Aktualności

Oświadczenie ArcelorMittal Poland ws. postawy związków zawodowych podczas rozmów płacowych

22/03/2017

Na zaplanowane dziś na godz. 9 spotkanie, podczas którego miały być kontynuowane rozmowy płacowe, nie przyszła większość reprezentantów strony społecznej. Zjawili się przedstawiciele zaledwie dwóch z 14 organizacji związkowych, z którymi ArcelorMittal Poland prowadzi negocjacje.

- Jesteśmy oburzeni tak nieodpowiedzialną postawą związków zawodowych, których działanie jest całkowitym zaprzeczeniem składanych przez nie deklaracji. Związkowcy najpierw deklarują chęć podpisania porozumienia płacowego w najkrótszym możliwym czasie, a potem nie przychodzą na rozmowy płacowe – mówi Monika Roznerska, dyrektor personalny ArcelorMittal Poland.

ArcelorMittal Poland był dziś gotowy do prowadzenia negocjacji i uzgodnienia ostatecznego kształtu porozumienia płacowego, na które czeka 12 tys. pracowników, ale spółka musi prowadzić rozmowy ze wszystkimi organizacjami związkowymi. Tymczasem część związkowców wolała pozostać w jednej z sal konferencyjnych budynku dyrekcyjnego.

- Postawa związków zawodowych dziwi nas tym bardziej, że 16 marca strona społeczna przedstawiła pracodawcy modyfikację swojego stanowiska, która zakłada podwyżki w kwocie 150 zł i nagrodę w łącznej wysokości 1500 zł na pracownika. Zmodyfikowana propozycja pracodawcy to 117 zł i nagroda w wysokości 1300 zł – dodaje Monika Roznerska. - Biorąc pod uwagę fakt, że obecne rozbieżności w stanowiskach są stosunkowo niewielkie, zakładamy, że do uzgodnienia ostatecznego kształtu porozumienia dojdzie w dniu jutrzejszym, bo na jutro zaplanowaliśmy kolejne spotkanie. Apelujemy do związków zawodowych o odpowiedzialne działanie i nieignorowanie zaproszeń pracodawcy na kolejne spotkania.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem