Aktualności

Pierwsza polska edycja międzynarodowego programu wolontariatu ArcelorMittal zakończona

02/07/2014

Grupa 10 pracowników ArcelorMittal z całego świata w tym Senegalu, Maroka, Argentyny, Brazylii, Kanady przyjechała do Świętochłowic, aby zapoznać podopiecznych placówek wsparcia dziennego prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Heiloo z kulturą i tradycjami swoich krajów. Owocem tygodniowego programu są nie tylko nawiązane przyjaźnie, ale także biblioteczki w trzech świetlicach, które wybudowali i wyposażyli wolontariusze.      
Zakończyła się pierwsza polska edycja międzynarodowego programu wolontariatu organizowanego przez Fundację ArcelorMittal. Przez cały tydzień wolontariusze z 9 krajów prezentowali elementy swoich kultur, w tym język, taniec, kuchnię, zwyczaje. Phil Read, jeden z uczestników programu, wolontariusz ArcelorMittal z Kanady nie miał wątpliwości co chce zrobić ze swoim urlopem:   - Przyjechałem do Polski, by pomagać. Kocham dzieci i uwielbiam z nimi pracować. Dzieci to przecież nasza przyszłość. Fundacja ArcelorMittal dała mi możliwość przyjazdu tutaj, z której skorzystałem.
Wolontariusze mieli okazję poznać Polskę, zwiedzić Kraków, ale przede wszystkim spędzić czas z grupą około 50 dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz borykających się z różnymi problemami. Aneta Mstowska-Tkacz, kierowniczka placówek wsparcia dziennego podkreślała: - Program był dla naszych dzieci wspaniałą przygodą, która otworzyła je na innych ludzi i kultury.
Wolontariusze i dzieci wspólnie zbudowali biblioteczki w trzech placówkach wsparcia dziennego prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Heiloo. W biblioteczkach, gdzie szczególnie dużo czasu dzieci będą spędzać w czasie wakacji, pojawiły się także materiały edukacyjne, które pomogą im w dalszym zgłębianiu odmiennych kultur czy nauce geografii, a także sprzęt multimedialny, w tym projektory, nagłośnienie, aparaty fotograficzne. Programem zainteresował się także prezydent Świętochłowic, Dawid Kostempski, który odwiedził wolontariuszy i dzieci.  
Karolina Muza, Szef Zespołu Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland podkreślała:  - Podczas prezentacji każdego z krajów staraliśmy się przekazać dzieciom, że świat stoi przed nimi otworem. Jeśli tylko będą uczyć się języka, to nie ma barier - mogą pojechać wszędzie i zobaczyć wszystko. Naszych pracowników zaś staramy się przekonać do idei wolontariatu i równocześnie przekazać im, że niewielu może zrobić bardzo wiele.     
Program Solidarity Holidays, który realizowany jest od 2010 roku, cieszy się coraz większym zainteresowaniem pracowników ArcelorMittal. Pracownicy grupy mogą dobrowolnie przeznaczyć tydzień swojego urlopu na bezpłatny udział w wybranym przez siebie projekcie wolontariatu. Tylko w tym roku napłynęło 800 aplikacji z całej grupy, w tym ponad 40 z Polski. Każdemu zakwalifikowanemu do programu wolontariuszowi Fundacja ArcelorMittal zapewnia przelot, zakwaterowanie i wyżywienie. Wcześniej, wolontariusze ArcelorMittal realizowali projekty w Bośni, Brazylii i Afryce Południowej.


Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem