Aktualności

Planowane zatrzymanie wielkiego pieca nr 2 do remontu

12/07/2018

W sobotę, 14 lipca, w dąbrowskiej hucie ArcelorMittal Poland rozpocznie się przygotowanie do zatrzymania wielkiego pieca nr 2 do remontu.

W związku z tym procesem w niedzielę 15 lipca we wczesnych godzinach porannych okresowo mogą występować chwilowe, zwiększone emisje zanieczyszczeń do powietrza. 

Proces zatrzymania wielkiego pieca nr 2 do remontu będzie procesem kontrolowanym. Przeprowadzimy go zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi nas procedurami i dołożymy wszelkich starań, aby zminimalizować potencjalne emisje mogące wystąpić podczas procesu zatrzymania instalacji.

O planowanym zatrzymaniu wielkiego pieca nr 2 do remontu, zgodnie z prawem, poinformowaliśmy wszystkie wymagane instytucje.

Postój instalacji potrwa ok. 40 dni. W tym czasie wykonamy prace remontowo-modernizacyjne, które pozwolą wydłużyć kampanię dąbrowskiej "dwójki" od trzech do pięciu lat. 

Koszt wszystkich prac remontowych to ok. 85 mln zł.

Więcej o remoncie wielkiego pieca nr 2 tutaj. 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem