Aktualności

Po Festiwalu Muzyki Filmowej

26/05/2011

W Krakowie zakończył  się 4. Festiwal Muzyki Filmowej, który od dwóch lat z powodzeniem odbywa się w hali dawnej ocynkowni elektrolitycznej huty ArcelorMittal. Przez 4 wieczory rozbrzmiewała tam muzyka ze znanych filmów i gier komputerowych.

Ta cykliczna impreza umieszczana jest na listach najlepszych festiwali muzycznych na świecie, a jej organizatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Bilety na Festiwal zostały sprzedane jeszcze przed rozpoczęciem kampanii  reklamowej.

Największe emocje wzbudził pokaz filmu „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” z muzyką wykonaną na żywo przez Orkiestrę Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Richarda Kaufmana i Chór Pro Musica Mundi.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się koncert muzyki skomponowanej do gier komputerowych: Final Fantasy (Nobuo Uematsu i Masashi Hamauzu) oraz Wiedźmin 2 (Adam Skorupa i Krzysztof Wierzynkiewicz). Koncert poprowadził laureat nagrody Grammy – Arnold Roth. Koncertujący po raz pierwszy w Europie Joe Hisaishi podczas krakowskiego festiwalu przedstawił utwory najbardziej reprezentatywne dla swojej twórczości, m.in. Księżniczkę Minaoke. 

Finał - polska produkcja „Czas honoru” i Orkiestra Aukso pod batutą Diego Nawarro, z solistką Anną Witczak, Jarosławem Śmietaną i Pawłem Soleckim grającym na instrumentach etnicznych – zgromadził nieco inną, ale również rozkochaną w muzyce publiczność. 
Wyśmienita uczta dla fanów muzyki filmowej, organizacja jak zwykle perfekcyjna!

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem