Aktualności

Podsumowanie Tygodnia Zdrowia w ArcelorMittal Poland

23/10/2015

Ponad 11 tysięcy kilometrów przebytych w marszobiegu, 770 osób, które poddały się badaniom specjalistycznym, 34 litry oddanej krwi, 8 ton skonsumowanych jabłek - to tylko niektóre liczby stanowiące bilans tegorocznego Tygodnia Zdrowia w ArcelorMittal Poland.

 Na początku października kilka tysięcy pracowników ArcelorMittal Poland, a także spółek zależnych, po raz kolejny połączyło siły i wzięło udział w III Charytatywnym Marszobiegu organizowanym w ramach Tygodnia Zdrowia. Każdy pokonany przez uczestników kilometr przekładał się na 5 złotych przekazywanych przez firmę na pomoc w leczeniu i rehabilitacji łącznie 14 dzieci hutników i pracowników spółek. Dzięki zaangażowaniu hutników i koksowników z Krakowa, Dąbrowy Górniczej oraz Zdzieszowic, a także najmłodszych podopiecznych dwóch przyzakładowych i lokalnych przedszkoli udało się zebrać ponad 55 tysięcy złotych. 

- W porównaniu z zeszłym rokiem udało nam się zaangażować większą liczbę pracowników i pokonać więcej kilometrów, a co za tym idzie zebrać większą kwotę na pomoc dla potrzebujących dzieci naszych pracowników – podsumował Wojciech Krzemienowski, kierownik wsparcia BHP, zajmujący się w ArcelorMittal Poland promocją zdrowia i medycyną pracy. - Sądząc po uśmiechniętych twarzach pracowników biorących udział w imprezie, zdecydowanie należy ją kontynuować. Poza oczywistym celem charytatywnym  – wszak zbieramy pieniądze, by pomóc dzieciom – niebagatelne znaczenie ma też wartość integracyjna całej imprezy.

Jak co roku oferta Tygodnia Zdrowia obejmowała także bezpłatne badania specjalistyczne, w tym:

  • badania słuchu (90 przebadanych),
  • badania laboratoryjne kardiologiczne i gastrologiczne (w sumie 430 przebadanych),
  • badanie stanu kości (50 przebadanych),
  • badania tarczycy (100 osób),
  • usg jamy brzusznej (100 osób).

Do końca listopada prowadzone są jeszcze badania videodermatoskopem oraz pomiary glukozy, ciśnienia krwi, a także szczepienia przeciw grypie, po raz kolejny finansowane przez ArcelorMittal Poland.

O tym, że kluczowe znaczenie dla zdrowia ma przede wszystkim odpowiednia dieta oraz sport organizatorzy akcji przekonywali zarówno podczas warsztatów dietetycznych „Wiem, co jem” oraz codziennych posiłków w stołówce, jak i licznych zajęć sportowych. Jedną z nich był Bieg Hutnika na dystansie ponad 6 km zorganizowanym nad Pogorią w Dąbrowie Górniczej, w którym ekipę hutników ArcelorMittal Poland wsparł swoim udziałem dyrektor generalny Geert Verbeeck.

Sztandarowym wydarzeniem Tygodnia Zdrowia była Wielka Akcja Krwiodawstwa, w której chęć udziału zgłosiły 102 osoby, a 76 z nich oddało krew potrzebującym: w sumie 34 litry. Aż 20 osób zarejestrowało się w bazie dawców szpiku kostnego. Wiele akcji zainicjowanych podczas Tygodnia Zdrowia będzie kontynuowanych przez cały rok.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem