Aktualności

Pomogliśmy posprzątać las w Antoniowie

17/04/2018

W sobotnie przedpołudnie, 14 kwietnia, ok. 70 osób zebrało się pod Świetlicą Środowiskową przy ulicy Spacerowej 4 w Dąbrowie Górniczej – Antoniowie, by stawić czoła nie lada wyzwaniu – zebraniu śmieci z antoniowskiego lasu. Haslo imprezy brzmiało: Czysty las cieszy nas!

Mieszkańcy Antoniowa już po raz drugi wzięli udział w akcji sprzątania okolicznych lasów, której organizatorem jest Stowarzyszenie Projekt DG. W tym roku dołączyli do nich również wolontariusze ArcelorMittal Poland oraz innych spółek w Grupie.

W akcji sprzątania wzięli też udział przedstawiciele dąbrowskich organizacji Aktywna Dąbrowa, OSP Ujejsce, Rady Osiedla Antoniów oraz wokalista Bas Tajpan.  Wsparła ją również  Alba MPGK oraz Nadleśnictwo Siewierz.

Uczestnicy wydarzenia wspólnie przeszli na polanę niedaleko w lesie, gdzie była „baza". Tam wszystkim zostały rozdane worki i rękawiczki, po czym uczestnicy rozeszli się na poszukiwania. A było co zbierać! Około 120 worków ze śmieciami, 4 bardzo duże opony i sedes - oto rezultat poszukiwań.

W akcję zaangażowali się i duzi i mali. Nie zabrakło przygotowanych dla nich atrakcji. Gdy zmęczeni wolontariusze wrócili z pełnymi workami do „bazy", czekał na nich piknik z poczęstunkiem, konkurs dla dzieci oraz prysznic pod strażacką sikawką OSP Ujejsce.

Za serce chwytał widok najmłodszych uczestników, nawet kilkulatków, którzy dzielnie parli przez krzaki, zbierając najdrobniejsze papierki i dziwili się: jak to jest, że dorośli wyrzucają śmieci do lasu. Niech to dziecięce zdziwienie będzie dla nas lekcją i motywacją do tego, by dbać o środowisko i zachęcać do tego innych – mówi Magdalena Kuśmierz, specjalista ds. odpowiedzialności biznesu i koordynator wolontariatu pracowniczego w naszej firmie.

Cieszy nas to, że przybywa nam wolontariuszy. W kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi i akcji na rzecz środowiska jest więcej niż zwykle. Jesteśmy dumni z tego, że wśród ich uczestników nie brakuje naszych wolontariuszy. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom naszej firmy i spółek Grupy, którzy sami lub z rodzinami przyszli w sobotę na sprzątanie lasu – dodaje Karolina Muza-Adamiec, szef odpowiedzialności biznesu w ArcelorMittal Poland.

Już za kilka dni w podobnej akcji wezmą udział wolontariusze z krakowskiej huty: do sprzątania mają okolice kopca Wandy.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem