Aktualności

Posadziliśmy sto drzew

31/05/2011

W czwartek, 26 maja, przy Zalewie Kuźnica Warężyńska (Pogoria IV) w Dąbrowie Górniczej odbyła się akcja sadzenia drzew połączona z rodzinnym Eko-piknikiem. Ideą wydarzenia organizowanego przez dwóch partnerów biznesowych: Tauron i ArcelorMittal Poland było posadzenie 100 drzew.  Był to  początek szerszej akcji, która prowadzona będzie w tym roku przez obie firmy.

Obecni na pikniku członkowie Zarządu ArcelorMittal Surojit Ghosh i Stefan Dzienniak wraz z Joanną Schmid, wiceprezesem zarządu Tauron wręczyli prezydentowi Dąbrowy Górniczej Zbigniewowi Podrazie zobowiązanie, że do końca 2011 roku firmy te deklarują się posadzić na terenie miasta drzewa, sadzonki i krzewy o wartości 150 000 zł.

Czwartkowa akcja nasadzeń odbyła się przy współpracy Fundacji Aeris Futuro, prowadzącej projekt Czas Na Las. Bowiem rok 2011 ogłoszony został przez ONZ międzynarodowym rokiem lasów. 

Podczas Eko-pikniku można było także obliczyć swój ślad klimatyczny za pomocą kalkulatora CO2, zobaczyć jak wygląda produkcja papieru czerpanego oraz wykazać się kreatywnością przy tworzeniu użytecznych przedmiotów i biżuterii z odpadów.

Wydarzeniu towarzyszyła muzyka Koncert bez prądu – Joanna Słowińska z   Zespołem, a także wokalne występy młodzieży z dąbrowskiego Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej. Całość wydarzenia prowadził Tomasz Zubilewicz.

Jolanta Malicka


Zobacz filmową relację z tego wydarzenia

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem