Aktualności

Pracownia cyfrowych procesów graficznych od ArcelorMittal na 35-lecie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach

09/04/2014

Wyjątkowym punktem tegorocznych obchodów 35. rocznicy powstania Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach była uroczysta inauguracja pracowni cyfrowej procesów graficznych ufundowanej przez firmę ArcelorMittal Poland. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek oświatowych, byli dyrektorzy szkoły oraz przedstawiciele firmy a także uczniowie zespołu szkół. Maciej Sonik, starosta krapkowicki oraz Genowefa Kozubek-Kopecka, członek zarządu powiatu, wspólnie z Karoliną Muzą oraz Magdaleną Kuśmierz reprezentującymi Zespół Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland uroczyście przecięli wstęgę. Młodzież przygotowała specjalne  podziękowanie – zdjęcie przedstawiające społeczność szkolną wydrukowane na szkle akrylowym.
Darowizna, która wyniosła 40 tysięcy złotych umożliwiła zakup specjalistycznego sprzętu, w tym komputerów, aparatów cyfrowych, lampy oświetleniowej, zestawu do nagrywania dźwięku, stabilizatora ruchu i innych  akcesoriów. Zasoby pracowni wykorzystywane są zarówno przez uczniów technikum podczas zajęć modułowych, jak i pozostałych uczniów szkoły oraz lokalną młodzież, która uczęszcza na nieodpłatne zajęcia w ramach Akademii Fotografii. Prężnie działająca Akademia była organizatorem wojewódzkiego konkursu „Zatrzymać geometrię”, którego podsumowaniem będzie plener oraz warsztaty fotograficzne poświęcone fotografowaniu mody.    
- Cieszymy się, że wspólnie z firmą ArcelorMittal Poland możemy rozwijać zainteresowania i talenty młodzieży i zarazem oferować im ciekawy sposób na spędzenie czasu wolnego. W przyszłości planujemy wykorzystać nową pracownię do prowadzenia kwalifikacyjnych  kursów zawodowych, wychodząc naprzeciw osobom dorosłym, zainteresowanym uzyskaniem nowych kwalifikacji lub zmianą zawodu – podkreśla dyrektor szkoły Małgorzata Nogalska.
Wyposażenie pracowni cyfrowych procesów graficznych to kolejne działanie firmy ArcelorMittal Poland na rzecz społeczności lokalnej w Zdzieszowicach. Tylko w minionym roku zrealizowaliśmy kilka inwestycji o łącznej wartości prawie 200  tysięcy  złotych.  Oprócz wymienionej pracowni, były to m.in. remont żłobka w Zdzieszowicach czy wyposażenie parku miejskiego w urządzenia do ćwiczeń na wolnym powietrzu. Jesteśmy dumni, że mamy swój wkład w poprawę warunków w szkołach, a dzięki współpracy z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II, także w rozwój talentów młodzieży” – zaznacza Karolina Muza z ArcelorMittal Poland.


Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem