Aktualności

Pracuj w ArcelorMittal Poland! Czekamy nie tylko na automatyków i programistów

24/11/2017

O tym, jakich pracowników poszukuje nasza firma rozmawiamy z Agnieszką Woźniak, szefem GEDP, Szkoleń i Rekrutacji.

Jesień to zwykle okres wzmożonej rekrutacji w naszej firmie. W tym roku zapewne dodatkowo na jej skalę wpłynęła możliwość wcześniejszego odejścia na emeryturę…

- W tym roku rzeczywiście rekrutacja przybrała spore rozmiary. Jest to niewątpliwie związane z wypełnianiem luki pokoleniowej w naszej firmie, a także z większą niż zakładaliśmy liczbą odejść. Rekrutujemy pracowników zarówno na stanowiska umysłowe, jak i produkcyjne. Dotychczas przyjęliśmy ponad 400 osób do ArcelorMitttal Poland, spółek Sanpro Synergy i ABC oraz do innych spółek z Grupy, m. in. do Commercial Long, Tubular Products czy CTS (techniczne wsparcie klienta). Na chwilę obecną mamy otwartych ponad 200 rekrutacji, z tego około 50 na stanowiska specjalistyczne.

Do jakich obszarów przyjmujemy obecnie nowych pracowników?

Poszukujemy kierowników projektów do Biura Inżynieringu, a więc osób z doświadczeniem w zarządzaniu projektami oraz wykształceniem technicznym kierunkowym – mechanicznym i elektrycznym.

Drugą poszukiwaną przez nas grupą są automatycy i programiści do Biura Automatyki, Informatyki Przemysłowej i Modeli. To są nasze dwa największe projekty rekrutacyjne.

Potrzebujemy także specjalistów na produkcję, głównie mechaników i elektryków do utrzymania ruchu, metalurgów i inżynierów procesu, praktycznie do wszystkich naszych zakładów produkcyjnych. Wymagany przez nas profil to osoby po studiach kierunkowych technicznych, z min. dwuletnim doświadczeniem i znajomością języka angielskiego.

Jakimi cechami powinna się wyróżniać osoba ubiegająca się o pracę w naszej firmie?

Szukamy kandydatów otwartych na rozwój, chętnie podejmujących wyzwania. .Jesteśmy zainteresowani współpracą z ludźmi, którzy nie tylko są otwarci na zmiany, ale sami napędzają zmianę w organizacji, która pozwala jej iść do przodu. Jako że pracujemy w międzynarodowym środowisku, bardzo ważna jest znajomość języka angielskiego.

Jak wygląda proces rekrutacji?

Ze względu na to, że w województwie śląskim i Małopolsce jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy, firmy mocno konkurują ze sobą w tym obszarze. Osoby utalentowane i specjaliści znikają z rynku pracy w błyskawicznym tempie, dlatego proces rekrutacji musi przebiegać szybko i sprawnie. Na sukces tego procesu składa się praca rekrutera, który wyszukuje odpowiednich kandydatów i przyciąga ich do organizacji, ale i menedżera, który powinien zaangażować się w proces i zweryfikować kompetencje kandydata. Staramy się, aby proces rekrutacji składał się z maksymalnie dwóch spotkań, po których powinna zapaść decyzja odnośnie kandydata. Przeciąganie decyzji w czasie działa na naszą niekorzyść. 

W jaki sposób zachęcamy i pokazujemy przyszłym pracownikom, że jesteśmy dobrym pracodawcą, inaczej mówiąc - jak promujemy naszą firmę?

Naszym potencjalnym kandydatom pokazujemy, że jesteśmy firmą stabilną z solidnymi podstawami z przeszłości i solidnymi perspektywami na przyszłość. Kładziemy nacisk na nowoczesność i automatyzację, podkreślając, że jesteśmy firmą, która ma wpływ na to, jak będzie wyglądał świat w przyszłości.

Uczestniczymy w targach pracy i innych wydarzeniach organizowanych przez szkoły i uczelnie techniczne, takie jak: AGH, Politechnika Śląska i Krakowska. Są to uczelnie, z którymi stale współpracujemy, jeśli chodzi o praktyki i staże studenckie. Targi pracy są doskonałą okazją do kontaktu z młodymi ludźmi wchodzącymi na rynek pracy. Za każdym razem nasze stoisko odwiedza kilkaset osób.

Na jakie profity mogą liczyć przyszli pracownicy ArcelorMittal Poland?

Na dokładnie takie same, jakie oferujemy aktualnym pracownikom - szeroki pakiet świadczeń socjalnych, dofinansowanie posiłków, kartę Multisport, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i pracowniczy program emerytalny. Rodziny z małymi dziećmi mogą korzystać z firmowych przedszkoli w Dąbrowie Górniczej i Krakowie.

Każdy ma szansę brać udział w prowadzonych w firmie projektach. Możliwości rozwoju osobistego są bardzo szerokie i pozwalają każdemu pracownikowi, który wykaże inicjatywę i zaangażowanie na kształtowanie satysfakcjonującej go ścieżki kariery.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem