Aktualności

Prawie 1000 mieszkańców Strzemieszyc przebadanych dzięki ArcelorMittal Poland

21/03/2017

Zdrowie, edukacja i sport amatorski to podstawowe obszary, od lat wspierane przez ArcelorMittal Poland, które firma stara się także aktywnie promować. - Słuchamy naszych sąsiadów i na bazie dyskusji z nimi, w oparciu o 10 ambicji zrównoważonego rozwoju grupy ArcelorMittal, wdrażamy pomysły w życie. Zależy nam na tym, aby dotrzeć z realnym wsparciem do jak największej liczby beneficjentów. W lokalnym dialogu szczególny nacisk chcemy położyć na inicjatywy poprawiające jakość życia mieszkańców w naszym najbliższym sąsiedztwie – mówi Karolina Muza, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland. 

 W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców

Podczas spotkania z przedstawicielami ArcelorMittal Poland i Fundacji Ochrony Zdrowia w czerwcu ubiegłego roku, reprezentanci Stowarzyszenia Samorządne Strzemieszyce zasygnalizowali problemy z dotarciem do specjalistów z zakresu kardiologii  i pulmonologii. Dlatego, wsłuchując się w potrzeby mieszkańców, firma podjęła decyzję o finansowym wsparciu badań. Pakiet kardiologiczny, który składał się z badań laboratoryjnych, takich jak: lipidogram, glukoza, morfologia oraz elektrolity, był skierowany do wszystkich zainteresowanych oceną funkcjonowania swojego układu krążenia i gospodarki lipidowej.

Badania kardiologiczne dla mieszkańców Strzemieszyc były prowadzone w drugiej połowie 2016 roku. Pierwotnie zakładano, że akcja potrwa dwa tygodnie i że skorzysta z niej 400 osób. Poprzedziły ją dwutygodniowe zapisy w Przychodni Nova. Badania cieszyły się jednak tak dużym powodzeniem, że łącznie zapisano prawie 1000 osób. Pierwszych 400 chętnych wzięło udział w badaniach jeszcze we wrześniu. W październiku akcję powtórzono i tym razem z 460 zapisanych przebadanych zostało ponad 350 osób. Trzecia i ostatnia odsłona programu miała miejsce w listopadzie i objęła ponad 100 osób.

W sumie w ramach pakietu kardiologicznego przebadano 840 osób: 559 kobiet i  281 mężczyzn (odpowiednio 66,5 i 33,5 proc).

Kolejne kroki

Obecnie trwają badania spirometryczne z pakietu pulmonologicznego.

Na najbliższe miesiące planowany jest pakiet badań alergologicznych dla dzieci i młodzieży. Badanie przesiewowe będzie przeprowadzone w kierunku stwierdzenia uczulenia na najpopularniejsze alergeny oddechowe i pokarmowe.

Przeprowadzeniem i koordynacją badań zajmuje się Fundacja Ochrony Zdrowia we współpracy ze Stowarzyszeniem Samorządne Strzemieszyce.

Projekt ten jest bardzo dobrze odbierany przez mieszkańców Strzemieszyc, którzy cieszą się z realnej pomocy w dostępnie do specjalistów i doceniają wsparcie ArcelorMittal Poland w dalszej diagnostyce – podsumowuje Jacek Sobczyk, prezes zarządu Stowarzyszenia Samorządne Strzemieszyce.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem