Aktualności

Rada Odpowiedzialności Biznesu: z myślą o naszych sąsiadach

13/04/2018

Chcemy być firmą przyjazną dla otoczenia. Wprowadzamy nowoczesne technologie, inwestujemy w urządzenia ograniczające nasz wpływ na środowisko, dbamy o naszych pracowników, ale także działamy na rzecz mieszkańców miejscowości znajdujących się w sąsiedztwie naszych zakładów.

Te kluczowe obszary były omawiane podczas Rady Odpowiedzialnego Biznesu ArcelorMittal Poland, której ostatnie posiedzenie odbyło się w tym tygodniu. W jej skład  wchodzą przedstawiciele kierownictwa firmy, związków zawodowych oraz interesariusze zewnętrzni. Rada pełni rolę doradczą dla Zarządu i dyrekcji w zarządzaniu  kwestiami zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności biznesu.

- Trwa realizacja wielu projektów skierowanych do społeczności lokalnych. W Krakowie jest to m.in. konkurs minigrantów przygotowywany we współpracy z miastem, wsparcie dla amatorskich klubów sportowych, tworzenie infrastruktury wokół tężni, rewitalizacja ogródka jordanowskiego w parku Wadów podkreśla Karolina Muza-Adamiec, szefowa Biura Odpowiedzialności Biznesu.Dodaje, że również w Zdzieszowicach prowadzone są podobne działania - m.in. modernizacja drogi powiatowej, wsparcie dla szkół. W województwie śląskim, obok konkursu minigrantów, realizowanych we współpracy z miastem Dąbrowa Górnicza, wspólnie ze Stowarzyszeniem Rowerowa Dabrowa realizujemy otwarcie sezonu rowerowego na Pogorii, dofinansowujemy laboratorium językowe dla podstawowej szkoły sportowej nr 17, trwa kurs samoobrony dla kobiet i dzieci w Świętochłowicach. - Warto podkreślić, że stale rośnie liczba akcji wolontariatu pracowniczego - mówi Karolina Muza-Adamiec i zapowiada kolejne inicjatywy społeczne: piknik rodzinny na kopcu Wandy w Nowej Hucie połączony ze sprzątaniem terenu, nasadzanie drzewek w Dąbrowie Górniczej, czy Dni Otwarte w naszych oddziałach.

Dyrektor Komunikacji i Dialogu Lokalnego Sylwia Winiarek, wskazując na program już odbytych i planowanych spotkań - podkreśla otwarcie firmy na naszych interesariuszy: radny dzielnic i rad miast, stowarzyszeń i mieszkańców.

Odpowiedzialny biznes to taki, który dba o środowisko, a w to wpisują się m.in. dąbrowskie inwestycje w stalowni i spiekalni, remont zdzieszowickich baterii nr 5 oraz 6.

Odpowiedzialna firma nie zapomina również o swoich pracownikach. Nasi pracownicy mieli okazję ocenić swoją firmę w specjalnej ankiecie. Ich uwagi przełożą się na podejmowane przez HR działania, czyli szerokie informowanie o zasadach wynagradzania i dodatkowych świadczeniach dla pracowników, integracja i wdrażanie postawy pracy zespołowej oraz zwrócenie specjalnej uwagi na talenty wewnętrzne i przyciągnięcie talentów z zewnątrz.

Odpowiedzialność to także spełnianie standardów etycznych. Regularnie szkolimy naszych pracowników m.in. z zakresu etyki biznesu czy praw człowieka. Takie szkolenia ukończyło już prawie 98,7 proc. pracowników ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem