Aktualności

Raport Zrównoważonego Rozwoju 2016

16/08/2017

ArcelorMittal Poland opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju 2016. Raport powstał w oparciu o międzynarodowe wytyczne raportowania GRI G4.

To już siódmy Raport Zrównoważonego Rozwoju ArcelorMittal Poland, w tym czwarty opracowany według wytycznych GRI. Taki proces raportowania pozwala przyjrzeć się dokładniej procesom zarządzania ważnymi dla firmy i dla naszych interesariuszy.Daje również doskonałą możliwość podzielenia się tym, co dzieje się w firmie w kwestiach istotnych dla firm z nami współpracujących, odbiorców wyrobów, kontrahentów i społeczności lokalnych żyjących w miejscowościach, w których znajdują się oddziały ArcelorMittal Poland.

 W raporcie zostały ujęte najważniejsze informacje dotyczące firmy, pracowników, oferowanych produktów, odpowiedzialności za środowisko i działań na rzecz najbliższych sąsiadów.

- W ArcelorMittal traktujemy kwestie zrównoważonego rozwoju z należną im powagą. Opracowaliśmy 10 ambicji zrównoważonego rozwoju, które determinują nasze działania w tym obszarze. Odwołujemy się do nich na stronach tego raportu, bo stanowią punkt odniesienia dla większości, a może nawet dla wszystkich decyzji, które podejmujemy w takich obszarach, jak bezpieczeństwo, rozwój pracowników, wpływ naszej działalności na gospodarkę, ochrona środowiska, portfolio produktowe, zaangażowanie społeczne itp. – mówi Sanjay Samaddar prezes Zarządu ArcelorMittal Poland.


 - Chcemy jeszcze uważniej słuchać interesariuszy – podkreśla Sanjay Samaddar prezes Zarządu ArcelorMittal Poland.- Wdrożyliśmy międzynarodowy standard zaangażowania interesariuszy: AA1000SES. Chcemy mieć pewność, że rozumiemy oczekiwania naszych kluczowych interesariuszy i że oni rozumieją nasze polityki, ale i ograniczenia. Zależy nam na otwartej, efektywnej komunikacji. Pierwsza sesja odbyła się już w Dąbrowie Górniczej. Następne zorganizujemy w Krakowie (ta sesja planowana jest  jesienią 2017 roku) i w Zdzieszowicach. Tylko kilka firm działających w Polsce zdecydowało się na wdrożenie tego standardu. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w tym wąskim gronie.

Raport ArcelorMittal Poland 2016 został zgłoszony do 11. edycji konkursu na najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu organizowanego przez  Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. Zachęcamy do składania głosów również na nasz raport pod linkiem:

raportyspoleczne.pl/zaglosuj-na-raport/

link do raportu ArcelorMittal Poland

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem