Aktualności

Razem dla Gołonoga. Jabłonie, wiśnie i pachnące sosny ozdobiły podwórka mieszkańców

08/05/2018

Ponad 100 drzewami różnych gatunków oraz około 300 krzewami bukszpanu mogą od dziś cieszyć się mieszkańcy Gołonoga. Wszystko za sprawą akcji sadzenia drzew na terenie gołonoskich wspólnot mieszkaniowych, którą zorganizowali ArcelorMittal Poland i Stowarzyszenie Zielony Gołonóg. Już od dziś mieszkańcy będą mogli obserwować jak drzewka jabłoni, wiśni czy sosny rosną pod ich oknami, a wkrótce wydadzą owoce, albo ozdobią się pięknymi szyszkami.

- Nasze stowarzyszenie organizuje i inicjuje akcje dla mieszkańców w zakresie poprawy otaczającej nas infrastruktury, czystości, aktywności społecznej – mówi Piotr Zieliński, prezes zarządu Stowarzyszenia Zielony Gołonóg. - Jako organizacja społeczna wspólnie z partnerami, takimi jak ArcelorMittal Poland pokazujemy, że warto zadbać o ekologię i zieleń otaczających nas skwerów na osiedlach i placach Dąbrowy Górniczej – dodaje. Prezes Zieliński podkreśla, że rozmawiając i współpracując, lokalna społeczność może dbać nie tylko o wzajemne relacje, ale i osiągać pożądany stan infrastruktury, która ma ogromny wpływ na komfort życia na osiedlach Gołonoga.

- Cieszymy się, że możemy wspierać działania, w które tak chętnie angażują się mieszkańcy i społecznicy - mówi Sylwia Winiarek, rzecznik prasowy ArcelorMittal Poland. – Zależy nam, aby aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności tych miast, w których funkcjonują nasze oddziały – dodaje.

Sadzenie drzew w Gołonogu to nie pierwsza „zielona” akcja, którą wspiera ArcelorMittal Poland. Firma w sumie posadziła już ponad 600 000 drzew, a do tego od lat włącza się w podobne inicjatywy lokalnych stowarzyszeń i placówek edukacyjnych. Kilka tygodni temu w Dąbrowie Górniczej ruszył program minigrantów ArcelorMittal Poland, w którym mogą brać udział organizacje pozarządowe wspierające lokalne społeczności. W ramach takiego minigrantu można zrobić coś wyjątkowego dla swojej dzielnicy czy osiedla. Wnioski można składać do 11 maja.

Szczegóły i formularze znajdują się tutaj: poland.arcelormittal.com/media/aktualnosci/2017/news/article/dabrowa-gornicza-rusza-program-minigrantow-dzialamy-lokalnie.html

Inwestycje z myślą o środowisku

Akcje środowiskowe realizowane wspólnie z mieszkańcami i dla nich samych to niejedyne działania prośrodowiskowe, jakie podejmuje dąbrowska huta. W oddziale ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej prowadzone są obecnie ogromne inwestycje. Pozwolą one dostosować instalacje przemysłowe huty do wymogów środowiskowych unijnej dyrektywy o emisjach przemysłowych, które wchodzą w życie w drugiej połowie roku. Koszt wszystkich projektów, które firma zrealizuje jeszcze w tym roku, przekracza 700 mln zł.

- Kwestie związane z ograniczaniem oddziaływania naszych procesów na otoczenie traktujemy z najwyższą powagą. Realizowane obecnie przedsięwzięcia pozwolą nam nie tylko dotrzymać limitów wynikających z przepisów unijnych, ale i spełnić oczekiwania mieszkańców Dąbrowy Górniczej w zakresie zmniejszania naszego oddziaływania na środowisko – mówi Geert Verbeeck, dyrektor generalny i wiceprezes zarządu ArcelorMittal Poland.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem