Aktualności

Rekordowy most w Nowym Jorku

08/04/2014

Zakłady ArcelorMittal w Burns Harbor, Coatesville i Conshohocken dostarczą 160 tysięcy ton wysokiej jakości stali do budowy mostu w Nowym Jorku. Wartość przedsięwzięcia szacowana jest na 3,9 miliarda dolarów.

Konstrukcja składająca się z dwóch równoległych mostów podwieszanych liczyć będzie blisko 5 kilometrów. W historii Nowego Jorku jeszcze nigdy nie zrealizowano podobnej inwestycji o tak dużym rozmachu. Jest to także największy amerykański projekt transportowy realizowany w formule zaprojektuj i zbuduj.
W ramach przedsięwzięcia zmodernizowany zostanie także most Tappan Zee nad rzeką Hudson, łączący hrabstwa Rockland i Westchester.
Wysokiej jakości stal z gatunku HPS70W dostarczona zostanie przez amerykańskie walcownie ArcelorMittal w Burns Harbor, Coatesville i Conshohocken. Materiał trafi do zakładów High Industries i Hirschfield Industries Bridge, które zajmą się prefabrykacją belek i konstrukcji stalowych mostu. W 2013 roku walcownia w Burns Harbor dostarczyła także materiał do zakładów Berga, gdzie wykonane zostaną podpory mostu.
- O przyznaniu kontraktu zadecydowała bliskość naszych zakładów i wieloletnia współpraca z obydwoma partnerami specjalizującymi się w prefabrykacji stali - powiedział Jayne Atherton, kierownik działu zamówień i obsługi klienta w dziale produkcji blachy ArcelorMittal USA. - Nasze trzy walcownie oferują pełen asortyment blach grubych: począwszy od cieńszych blach z zakładu w Conshohocken, przez blachy wielkogabarytowe z zakładu w Coatesville oraz blachy hartowane z zakładu w Burns Harbor.
Pierwszy most ma być ukończony już w 2016 roku zaś cała konstrukcja zostanie oddana do użytku dwa lata później. Zgodnie z założeniami, most przetrwa 100 lat bez konieczności poważniejszych napraw.
Za zaprojektowanie i budowę mostu odpowiedzialne będzie konsorcjum Tappan Zee Constructors. W jego skład wchodzi czołówka firm z branży projektowej, inżynieryjnej i budowlanej, w tym Fluor, American Bridge, Granite i Traylor Bros, Inc.
- Cieszymy się, że ArcelorMittal będzie mieć udział w realizacji tego historycznego projektu infrastrukturalnego - powiedział John Battisti, dyrektor ds. operacyjnych w dziale produkcji blachy ArcelorMittal USA. - Zespół ArcelorMittal ściśle współpracuje z klientami aby zapewnić maksymalne dostosowanie produktu do potrzeb projektu w każdej fazie jego realizacji.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem