Aktualności

Rekordowy transport do dąbrowskiej stalowni

17/08/2016

W dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland, zostaną wymienione i zmodernizowane  elementy konwertora nr 1 w stalowni. Koszt to ok. 20 mln zł. Dwa lata temu został wymieniony konwertor nr 2. W przyszłym roku planowana jest wymiana konwertora nr 3. 
 
Do stalowni  dotarły już  trzy elementy nowej instalacji: stożek, cześć cylindryczna i dennica. Łączna ich waga przekracza 300 ton. Średnica najszerszego elementu to ponad 9,5 m. Transport tak ogromnego ładunku wymagał kilkumiesięcznych przygotowań i szeregu zezwoleń. Planowany jest jeszcze jeden transport ponadgabarytowego elementu. Będzie to pierścień nośny o średnicy przekraczającej 11 m i wadze 218 ton.

Konwertor tlenowy to jedno z kluczowych urządzeń w procesie produkcji stali. To w nim, w stalowni, ze złomu i surówki żelaza wytopionej w wielkim piecu powstaje stal.

W hali stalowni w tym tygodniu rozpocznie się scalanie elementów. Konwertor nr 1 jeszcze pracuje, zatrzymany zostanie w drugiej połowie września. Po demontażu pracującej obecnie instalacji nastąpi montaż nowych elementów.

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem