Aktualności

Rektor AGH w Radzie Odpowiedzialności Biznesu

23/09/2011

Posiedzenie Rady Odpowiedzialności Biznesu, które odbyła się 19 września w Dąbrowie Górniczej było szczególnym wydarzeniem dla ArcelorMittal Poland. Po raz pierwszy w jej składzie pojawił się reprezentant interesariuszy zewnętrznych - Jego Magnificencja Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej, Antoni Tajduś.

Prezes Sanjay Samaddar podkreślił, że obecność tak szacownej osoby w Radzie to dla nas ogromny zaszczyt i przyjemność. Dzięki temu nasze działania zostaną wzbogacone o opinię przedstawiciela świata nauki.

 - Członkostwo w Radzie jest dla mnie dużym honorem oraz możliwością zapoznania się z działalnością ArcelorMittal Poland na rzecz społeczności lokalnych – zaznaczył rektor Antoni Tajduś. Obaj panowie zgodnie podkreślili, że świat biznesu może iść w parze ze światem nauki. Co więcej, takie połączenie może stać się fundamentem długoterminowej i owocnej współpracy. Swoje zadowolenie z przyjęcia przez Rektora zaproszenia do współpracy na polu Odpowiedzialności Biznesu wyrazili także pozostali członkowie Rady.

Zaprezentowany podczas spotkania Raport Odpowiedzialności Biznesu za rok 2010 wzbudził wiele pozytywnych emocji zarówno wśród pracowników ArcelorMittal Poland, jak i zewnętrznych beneficjentów. W ich opinii raport daje możliwość wszystkim jego czytelnikom poznać najważniejsze fakty i wydarzenia z życia firmy od roku 2004. Zawiera również projekty zaplanowane na rok 2011 – te już zrealizowane i te, które są  nadal prowadzone w bliskiej współpracy z naszymi beneficjentami. Istotnym punktem dyskusji był przygotowywany właśnie budżet na rok 2012. Zdaniem wszystkich członków Rady, nacisk należy położyć na wsparcie społeczności w tych miastach, w których zlokalizowane są nasze zakłady. Działania służb odpowiedzialności biznesu spółki ArcelorMittal Poland będą się koncentrować na takich obszarach, jak: edukacja, ochrona zdrowia i bezpieczeństwo, ochrona środowiska, sport amatorski oraz kultura i sztuka.

Kolejne posiedzenie Rady Odpowiedzialności Biznesu zaplanowano na pierwszy kwartał 2012 roku.

Autor: Karolina Muza

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem