Aktualności

Rozruch wielkiego pieca nr 3 po postoju

29/06/2018

Dziś, po kilkudniowym postoju wielkiego pieca nr 3 w dąbrowskiej hucie ArcelorMittal Poland, rozpocznie się proces rozruchu tej instalacji.

Uruchomienie wielkiego pieca po postoju to proces w pełni kontrolowany, który będzie przebiegał zgodnie z obowiązującymi hutę procedurami. Podczas rozruchu mogą okresowo występować chwilowe zwiększone emisje zanieczyszczeń do powietrza, które są przewidziane w zapisach prawa ochrony środowiska. I choć mogą być one widoczne, to nie będą wynikiem żadnej awarii.

ArcelorMittal Poland dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować ewentualne emisje, które mogą występować podczas rozruchu instalacji.

O rozruchu wielkiego pieca nr 3 poinformowaliśmy z wyprzedzeniem wymagane prawem instytucje, a proces będziemy przeprowadzać zgodnie z wszystkimi zapisami pozwolenia zintegrowanego dla dąbrowskiej huty.  

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”

Rozumiem